در این مقاله قصد داریم به دلایل و مزایای تحصیل در برلین بپردازیم، در صورتی که تصمیم به تحصیل در آلمان دارید، یکی از گزینه های شما تحصیل در برلین است است. برلین به عنوان پایتخت کشور دارای بیشترین مساحت و جمعیت در کشور آلمان است. دانشگاه هومبولت برلین می تواند یکی از گزینه های شما برای تحصیل در برلین باشد.

سیستم آموزش قوی

سالهاست که سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی در این استان جزو بهترین سیستم‌های تحصیلی می‌باشد و تحصیل در این استان به عنوان یک تجربه مؤثر و مهم در آینده محسوب می‌شود.

کمتر بودن هزینه‌ی تحصیل در برلین

اکثر دانشگاه‌های این استان توسط دولت تأمین مالی می‌شوند و فقط مقادیر اندکی از هزینه‌ها به عنوان شهریه بر دوش دانشجویان قرار می‌گیرد که همین هزینه‌ها نیز بسیار ناچیز است حتی در برخی از دانشگاه‌ها هیچ هزینه‌ای از دانشجو دریافت نمی‌شود.

‌استفاده از حمل و نقل عمومی

استفاده از سیستم‌های حمل و نقل عمومی بهترین راه جهت جابه‌جایی در شهر می‌باشد که البته لازم به ذکر است که دانشجویان با در دست داشتن کارت دانشجویی دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های حمل و نقل ندارند.

یک شهر با فرهنگ‌های متنوع

بیش از ۴۷۰۰۰۰ نفر از مردم ۱۹۰ کشور جهان در برلین زندگی می‌کنند. همین مورد برلین را تبدیل به یکی از بهترین شهرهای چند فرهنگی در اروپا کرده است.