پیش‌ثبت‌نام دانشگاه پلی‌تکنیک تورین برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ اعلام شد. مهلت اولین فراخوان پیش‌ثبت‌نام دانشگاه پلی‌تکنیک تورین برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ از ۱۲ژانویۀ۲۰۲۱ (۲۳دی‌۱۳۹۹) آغاز شده و تا ۲۸آوریل۲۰۲۱ (۸اردیبهشت۱۴۰۰) ادامه می‌یابد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد پیوسته (پنج‌شش‌ساله) دانشگاه پلی‌تکنیک تورین در مهلت تعیین‌‌شده آنلاین پیش‌ثبت‌نام کنند. ناگفته نماند تمامی رشته‌های این دانشگاه به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی تدریس می‌شوند.
در مقطع کارشناسی ارشد، این رشته‌های انگلیسی‌زبان برای پیش‌ثبت‌نام دانشگاه پلی‌تکنیک تورین برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ ارائه شده‌اند: مهندسی خودرو (در گرایش‌های توسعۀ سیستم‌های پیشرانه و توسعۀ سیستم‌های خودرو و مدیریت فرایندهای صنعتی)، معماری (‌در گرایش‌های ساخت‌و‌ساز شهری و طراحی پایدار و حفظ و ارتقای میراث و برنامه‌ریزی شهری و محیطی)، مهندسی ارتباطات و شبکه‌های رایانه‌ای، علوم و مهندسی داده‌ها، فیزیک سیستم‌های پیچیده، مهندسی ساختمان، مهندسی الکترونیک، مهندسی انرژی و هسته‌ای، مهندسی رایانه، مهندسی مکانیک، مهندسی محیط‌زیست، مهندسی مکاترونیک، مهندسی نفت و معدن، نانوتکنولوژی برای فناوری اطلاعات و ارتباطات و مهندسی عمران.
دانشگاه پلی‌تکنیک تورین در سال ۱۸۵۹ تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی و یکی از دانشگاه‌های دولتی برجستۀ ایتالیا محسوب می‌شود. این دانشگاه در شمال‌غربی ایتالیا و در شهری بسیار پویا و زنده واقع شده است. دانشگاه پلی‌تکنیک تورین شهرتی جهانی دارد و با در‌نظر‌گرفتن موضوع‌های آموزشی و تحقیقاتی و فنی، در بخش‌های مختلفی نظیر معماری و مهندسی فعالیت می‌کند. گفتنی است در جدیدترین رتبه‌بندی وبگاه وبومتریک، دانشگاه پلی‌تکنیک تورین سیزدهمین دانشگاه برتر ایتالیا و در رده‌بندی وبگاه مؤسسۀ QS، سیصدوهشتمین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۱ شناخته شده است.
دانشگاه پلی‌تکنیک تورین پنج پردیس دانشگاهی به نام‌های تورینو، الساندریا، بیلا، موندو و وِریس دارد و در مقاطع تحصیلی مختلف، رشته‌های تحصیلی بسیاری به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. درحال‌حاضر، این دانشگاه تقریباً از ۳۵هزار نفر دانشجو میزبانی می‌کند که حدود ۱۴درصد از آنان دانشجویان بین‌المللی هستند. نکتۀ مهم دیگر دربارۀ دانشگاه پلی‌تکنیک تورین این است که خدماتی نظیر مسکن، ویزا، اجازۀ اقامت و بیمۀ سلامت در‌اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه پلی‌تکنیک تورین در یازده دپارتمان در زمینه‌های مهندسی محیط‌زیست، مهندسی عمران، معماری، طراحی صنعتی، مهندسی صنایع، ریاضیات مهندسی و فناوری اطلاعات سازمان‌دهی شده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ این دانشگاه، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ دانشگاه پلی‌تکنیک تورین را مطالعه کنید.

منبع: