هنر از‌جمله رشته‌های پرطرفدار در میان دانشجویان کشورهای مختلف جهان است و علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته همواره در جست‌وجوی کشورها و دانشگاه‌های برتر هستند. با به میان آمدن نام هنر، افراد زیادی در وهلۀ اول به ایتالیا یا فرانسه فکر می‌کنند؛ اما کشورهای دیگر، ازجمله کانادا نیز برای تحصیل این رشته مناسب‌اند. در این مطلب، تصمیم گرفته‌ایم دربارۀ‌ پذیرش هنر در کانادا برای علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور اطلاعات بیشتری بیان کنیم؛ پس، تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین دانشگاه‌های هنر و علوم انسانی

بهترین دانشگاه‌های هنر کانادا برای سال ۲۰۲۱ عبارت‌اند از: دانشگاه تورنتو (۱۷)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (۲۰)، دانشگاه مک‌گیل (۳۳)، دانشگاه مونترال (۱۲۳)، دانشگاه آلبرتا (۱۶۸)، دانشگاه کلگری (۱۸۲)، دانشگاه یورک (۱۸۵)، دانشگاه کونکوردیا (۲۰۰)، دانشگاه اتاوا (۲۱۳)، دانشگاه سایمون فریزر (۲۲۰)، دانشگاه کویین (۲۳۴)، دانشگاه وسترن (۲۴۵)، دانشگاه واترلو (۲۶۱)، دانشگاه مک‌مستر (۲۸۱)، دانشگاه کبک (۲۹۱)، دانشگاه ویکتوریا (۳۲۷)، دانشگاه مانیتوبا (۳۳۱)، دانشگاه لاوال (۳۵۶)، دانشگاه دالهاوزی (۳۹۳)، دانشگاه کارلتون (۴۰۱ تا ۴۵۰) و دانشگاه رایرسون (۴۵۱ تا ۵۰۰).

پذیرش هنر در کانادا برای ژانویه

یورک و اتاوا ازجمله دانشگاه‌هایی هستند که دانشجویان برای ثبت‌نام در نیمسال ژانویۀ۲۰۲۲ آن‌ها می‌توان اقدام کنند. خبر خوشحال‌کننده برای متقاضیان  تحصیل در این دانشگاه‌ها آن است که مدرک آزمون دولینگو نیز پذیرفته می‌شود. در مقطع کارشناسی دانشگاه یورک، در گرایش‌های Art History‌ و Design Media رشتۀ هنر برای نیمسال ژانویه می‌توان ثبت‌نام کرد و نمرۀ دولینگو تأییدشدۀ این دانشگاه 115 و شهریۀ سالانۀ تحصیل آن بین 30 تا 32هزار دلار است. افزون‌براین در مقطع کارشناسی دانشگاه اوتاوا، تنها در گرایشArt History  رشتۀ هنر برای نیمسال ژانویه می‌توان ثبت‌نام کرد. گفتنی است این دانشگاه نمرۀ دولینگو موردنیاز را 120 و هزینۀ تحصیل را ۱۸هزار دلار کانادا برای هر نیمسال اعلام کرده است.