مهلت پذیرش دکتری در دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه اعلام شد و بدین‌ترتیب، متقاضیان تا ۲۳ ژوئن۲۰۲۱ (۲تیر۱۴۰۰) فرصت دارند برای پذیرش دکتری در این دانشگاه ایتالیایی اقدام کنند. رشته‌های ارائه‌شده در مقطع دکتری دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ عبارت‌اند از: علوم كشاورزی و غذا و محیط‌زیست، اقتصاد، مدیریت و حقوق (اقتصاد و مدیریت تجارت و قانون اقتصادی)، مهندسی ساختمان و مهندسی عمران و مهندسی محیط‌زیست (مهندسی عمران، محیط‌زیست، ساختمان، معماری، مهندسی تسهیلات یکپارچه و محیط انعطاف‌پذیر)، مهندسی فناوری (زیست‌پزشکی، الکترونیک، مهندسی مخابرات، فناوری نانو، انفورماتیک، مدیریت و مهندسی اتوماسیون)، مهندسی صنایع (مهندسی مکانیک و مهندسی انرژی و مهندسی مواد)، سلامت انسان، علوم بیومدیکال، علوم زیستی و محیطی (اکولوژی و بیولوژی دریایی و علوم بیومولکولار و حفاظت از محیط‌زیست و عمران).

مدارک عمومی لازم برای ثبت‌نام در دوره‌های دکتری دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه عبارت‌اند از: ۱. مدرک معتبر دورۀ کارشناسی ارشد؛ ۲. رزومه (CV)؛ ۳. فهرست دروس گذرانده‌شده و ریزنمره‌ها‌؛ ۴. ارائۀ مدرکی دال بر کمک‌هزینۀ تحقیقاتی (درصورت امکان)؛ ۵. مدرکی دال بر مقاله‌ها و کتاب‌های داوطلب. گفتنی است داوطلبان به‌منظور ثبت‌نام در دوره‌های دکتری این دانشگاه ۳۰ ‌یورو باید بپردازند و در مصاحبه شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ جزئیات پذیرش مقطع دکتری در دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه، به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه پلی تکنیک مارکه (Università Politecnica delle Marche) دانشگاهی دولتی است که در شهر آنکونای ایتالیا قرار دارد. این دانشگاه سال ۱۹۶۹ تأسیس شد و امروزه، پنج دانشکده دارد که عبارت‌اند از: دانشکدۀ کشاورزی، دانشکدۀ اقتصاد، دانشکدۀ مهندسی، دانشکدۀ پزشکی و جراحی و دانشکدۀ علوم. گفتنی است دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه یکی از چهار دانشگاه فنی کشور ایتالیا به‌شمار می‌رود و طبق رده‌بندی وبگاه QS در سال ۲۰۲۱، رتبۀ هشتصدویکم تا هزارم را در بین دانشگاه‌های مطرح دنیا و براساس رتبه‌بندی وبگاه وبومتریک در سال ۲۰۲۱، ردۀ سی‌وسوم را در میان دانشگاه‌های برتر ایتالیا را ازآنِ خود کرده است.

منبع: