ازآنجاکه این روزها واکسیناسیون از‌جمله موضوعاتی است که مردم دربارۀ آن صحبت می‌کنند و حتی برخی بر این باورند که نباید واکسن زد، تصمیم گرفتیم در مطلب حاضر دربارۀ واکسیناسیون کامل در آلمان صحبت کنیم. براساس آمار منتشر‌شده، حدود 75درصد افراد بزرگ‌تر از هجده سال در آلمان کاملاً واکسینه شده‌اند که در آیندۀ نزدیک، این میزان به ۱۰۰درصد خواهد رسید. ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، در توییتی اعلام کرد که حدود ۷۵درصد از افراد بزرگ‌تر از هجده سالِ این کشور با دو دُز واکسن دربرابر ویروس کرونا به مصونیت کامل رسیده‌اند. این خبر بسیار خوشی است؛ زیرا با ایمن‌شدن مردم یک کشور، اوضاع تمام جهان نیز بهبود می‌یابد.

پیرو اطلاعیۀ مربوط به واکسیناسیون بیشتر افراد بزرگ‌تر از هجده سال در آلمان، مؤسسۀ روبرت کخ از افت اندک شاخص ابتلا به کرونا خبر داد و اعلام کرد این شاخص اکنون برابر با ۳/۶۰ است که درمقایسه‌با روز گذشته حدود 1.4 کاهش یافته است. ناگفته نماند تعداد افراد فوت‌شده براثر بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ نفر اعلام شده که با درنظر‌گرفتن این تعداد، کل قربانیان این بیماری در آلمان به ۹۳هزار و ۵۰۴ نفر رسیده است.

همان‌طورکه در مطلب پیشین گفتیم، واکسن مناسب برای کودکان نیز در آلمان تا ابتدای سال 2022 صادر خواهد شد و بدین‌ترتیب، کل مردم آلمان ایمن می‌شوند و با این اتفاق، راه برای دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل در آلمان هموارتر خواهد شد.