نزدیک شدن فصل امتحانات دانشگاه، استرس قبولی در امتحانات یکی از معضلاتی است که اکثر دانشجویان و دانش‌آموزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مخصوصاً اگر در حال تحصیل در خارج از کشور باشند؛ زیرا عدم قبولی در امتحانات دانشگاه شرایط بسیار سختی را ایجاد خواهد کرد. اغلب دانشجویان با شب بیداری‌های قبل از امتحان و استفاده‌ مکرر از مواد کافئین‌دار مانند قهوه سعی دارند که خود را برای امتحان آماده کنند در صورتی که استفاده از چنین روشی به هیچ عنوان درست نیست.

به همین دلیل ما در این مطلب، پنج راهنمایی ساده و مفید به شما ارائه می‌دهیم که در دوران امتحانات می‌تواند کمک کننده باشد.

استفاده از یک برنامه منظم در دوره امتحانات دانشگاه

بعد از دریافت برنامه امتحانی برای اینکه زمان آزمون را فراموش نکنید آن را با جزئیات یادداشت کرده و در جایی نصب کنید. این کار به کاهش استرس شما کمک می‌کند.

خودتان را قرنطینه نکنید.

صحبت کردن با دوستان خود در طول دوران امتحانات یک راه عالی برای از بین بردن استرس می‌باشد. انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند و نیاز به ارتباط دارند پس بنابراین سعی نکنید به مدت یک ماه خود را به دردسر بیاندازید.

از مواد غذایی نامناسب اجتناب کنید.

زمانی که شما با کمبود وقت مواجه هستید خوردن فست فودها و غذاهای آماده می‌تواند وسوسه کننده باشد اما استفاده از این نوع غذاها در درازمدت و به‌ویژه در جلسه امتحان باعث خواب‌آلودگی و افسردگی شما می‌‌شود. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است مواد غذایی پر انرژی و سالم مانند میوه و سبزیجات تازه را جایگزین کنید.

خواب را کنار نگذارید.

احساس خستگی باعث پایین آمدن سطح آگاهی شما در طول روز می‌شود. مطالعه در اواخر شب ممکن است مقداری از حجم کارهای شما را کاهش دهد اما به مرور زمان کاراییِ شما را به شدت پایین می‌آورد. بنابراین بهتر است که یک برنامه منظم روزانه ایجاد کنید و آن را تا یک زمان معقول در شب ادامه دهید و سپس یک خواب کافی داشته باشید.