بعد از وقفه‌ای چند ماه و بسته شدن تمامی مراکز VFS به دلیل شیوع ویروس کرونا جهت جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس، از ۲۱‌ام ماه ژوئن۲۰۲۰، مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران با پذیرش خواست‌های ویزای بلندمدت دانشجویی و فرصت مطالعاتی، در روز های یکشنبه و سه شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر، بخشی از فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

این بدان معنی است که دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه و یا شرکت دوره زبان در فرانسه شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این مرکز برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنند.

در راستای اقدامات احتیاطی و حفظ سلامت متقاضیان، ممکن است هنگام مراجعه به مرکز درخواست ویزا سنجش دمای بدن و استفاده از ماسک و دستکش الزامی باشد. متقاضیان دارای علائم بیماری کووید ۱۹، از جمله تب، سرفه و مشکلات تنفسی، می‌توانند وقت خود را به روز دیگری تغییر دهند.

درباره VFS:

VFS Global در واقع یک شرکت تجاری است که ضمن همکاری با سفارت فرانسه، به افراد متقاضی ویزا برای ورود به فرانسه خدمات پشتیبانی ارائه می‎کند. شرکت VFS Global مدیریت مراکز درخواست ویزای سفارت فرانسه را بر عهده دارد که در آنجا باید فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا را به همراه مدارک مثبته و داده‌های بیومتریک خود را ارائه دهید. البته این شرکت و کارکنان آن هیچ نقش یا اعمال نفوذی در نتیجه درخواست ویزای شما ندارند و تنها پرسنل سفارت فرانسه به درخواست ویزای شما رسیدگی کرده و در مورد آن تصمیم می‌گیرند. در حقیقت VFS Global فقط می‎تواند خدماتی را ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که درخواست ویزای شما به درستی پر شده و ارسال شده است. در این مرکز در تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر، طبقه چهارم قرار دارد.

منابع

https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/fra/about-vfs