بر اساس گزارش سایت رسمی سفارت ایتالیا در ایران:

به اطلاع متقاضیان محترم می رساند به دنبال مطالعه گزارشات دریافتی درباره خدمات رزرو آنلاین جهت ارائه درخواست ویزای تحصیلی، این سفارتخانه، با همکاری شرکت Cox & Kings Global Services Management(سنگاپور) Pte Limited – CKGS، به عنوان شرکت برون‌سپار و مسئول مدیریت نوبت دهی‌ها، به دنبال بررسی و تجزیه و تحلیل‌های دقیق، تصمیماتی را در راستای اعمال برخی اصلاحات اتخاذ نموده است.

در وهله‌ی اول، تعداد نوبت‌های روزانه‌ی اختصاص داده شده به این نوع ویزا افزایش یافت. سپس روش جدیدی برای رزرو نوبت ایجاد شده است که ازتاریخ ۱۸ سپتامبر عملیاتی خواهد شد و مکانیسم‌های شناسایی هر فرد متقاضی را تقویت خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش مذکور، لطفا به وب سایت CKGS مراجعه کنید.

سفارت ایتالیا در تهران، علی‌رغم محدودیت‌های عملیاتی متعدد بخاطرهمه گیری جهانی، همچنان متعهد به ارائه خدمات با کیفیت به دانشجویان ایرانی است، تا ضمن رعایت کامل قانون جاری و همچنین در سایه نظارت دقیق بر اقدامات امنیتی، پاسخگوی درخواست های مشروع آنها باشد.

در همین راستا، به دلیل شرایط همه گیری جهانی ویروس کرونا، مهلت صدور ویزاهای تحصیلی برای ثبت نام های مرتبط با نیم سال اول سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ تا تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ تمدید شد. بهرحال، روند صدور ویزای تحصیلی منوط به مقررات اضطراری فعلی و آینده دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا در مورد پیشگیری و مهار همه گیری ویروس COVID 19 است.

منابع

https://ambteheran.esteri.it