مهلت ثبت‌نام دانشگاه تورین برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ از ۱۲ژانویه تا ۲۸‌آپریل۲۰۲۱ (۲۳‌دی۱۳۹۹ تا ۸‌اردیبهشت۱۴۰۰) معین شده است. متقاضیان بین‌المللی (اروپایی و غیراروپایی) می‌توانند در مهلت تعیین‌شده فرم درخواست ثبت‌‌نام را از وبگاه دانشگاه دولتی تورین دریافت و پر کنند و به‌همراه مدارک مورد‌نیاز برای این دانشگاه بفرستند. ناگفته نماند امکان ثبت‌نام در همه دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته پنج یا شش‌ساله برای متقاضیان مذکور وجود دارد.

مراحل ثبت‌نام دانشگاه تورین برای سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ بدین‌ترتیب است که پس از دریافت ویزای نوع D از کشور ایتالیا و ارسال مدارک موردنیاز به دانشگاه تورین، متقاضیان در آزمون ورودی دانشگاه برای آن ‌دسته از رشته‌های رقابتی و در آزمون زبان ایتالیایی برای آن‌ دسته از رشته‌های ایتالیایی‌زبان باید شرکت کنند. همچنین پس از قبولی در آزمون ورودی، در جلسۀ مصاحبۀ آنلاین باید حضور یابند و  بعد از موفقیت در آن، هزینۀ ثبت‌نام را بپردازند.

با‌توجه‌به تأثیر بیماری کرونا در سراسر جهان و به‌منظور حمایت از دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه تورین برای دریافت هزینۀ دانشگاه از روش تعیین هزینۀ تحصیل براساس «معادل شاخص وضعیت اقتصادی» (ISEE) استفاده می‌کند. ناگفته نماند معادل شاخص وضعیت اقتصادی (ISEE) مؤلفه‌ای است که برای ارزیابی و مقایسۀ وضعیت اقتصادی خانواده‌ها استفاده می‌شود. این مؤلفه وضعیت اقتصادی خانوادۀ متقاضیان را برای دسترسی به خدمات اجتماعی می‌سنجد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه تورین می‌توانند با ارائۀ مدرک ISEE، از تحصیل رایگان و ارزان‌قیمت و بورسیه‌های متنوع دولتی در ایتالیا بهره‌مند شوند.

منبع: