وبگاه سفارت ایتالیا در تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت ثبت نام بورسیه Study in Italy در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ تا ۲۰ژوئیۀ۲۰۲۱ خبر داد. بورسیه‌های تحصیلی برنامۀ Study in Italy برای دوره‌های تحصیلی و رشد حرفه‌ای و تحقیقاتی در نهادهای آموزشی دولتی و نهادهای قانونی ایتالیا به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد. براساس فراخوان این بورسیه، در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ نود کمک‌هزینه به ارزش بیش از نهصد یورو در ماه به متقاضیان ایرانی اعطا می‌شود که تجدید بورسیه‌های تحصیلی قبلی و تخصیص بورسیه‌های تحصیلی جدید سه‌ماهه یا شش‌ماهه یا نُه‌ماهه را دربر می‌گیرد. این بورسیه‌های تحصیلی به مقاطع زیر تعلق می‌گیرد:

  • دوره‌های کارشناسی ارشد (پنج‌ساله)
  • دوره‌های AFAM
  • دکتری تحقیقاتی
  • پروژه‌های تحقیقاتی مشترک
  • دوره‌های زبان ایتالیایی

شرایط درخواست بورسیه

شرط تجدید بورسیه تحصیلی Study in Italy در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ گذراندن حداقل پانزده واحد آموزشی CFU در این سال تحصیلی است. دستورالعمل ثبت نام و اطلاعات لازم برای پذیرش و تمامی اطلاعات لازم برای دانشجویان برندۀ بورسیۀ تحصیلی مبنی‌بر چگونگی اقامت در ایتالیا، اطلاعات ثبت نام در دانشگاه‌های مدنظر، چگونگی پرداخت بورسیۀ تحصیلی و بیمۀ درمانی در وبگاه بورسیه Study in Italy به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی منتشر خواهد شد.

انقضا

درخواست بورسیه با ورود به وبگاه مرتبط به آن، آنلاین باید ثبت شود و مهلت ثبت نام برای آن تا ۲۰ژوئیۀ۲۰۲۱ تمدید شده است. درخواست‌های ثبت‌شده پس از این تاریخ در نظر گرفته نخواهد شد.

مدت زمان بورسیه

از این بورسیه‌های تحصیلی از ۱ژانویۀ۲۰۲۲ تا ۳۱اکتبر۲۰۲۲ می‌توان استفاده کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، به صفحۀ فراخوان بورسیه مراجعه کنید.منبع: