همان‌طورکه می‌دانید، دانشگاه‌های ایتالیا برای سنجش و گزینش علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی، آزمون ورودی برگزار می‌کنند. هرکدام از دانشگاه‌های این کشور آزمون خاص خود را دارند. برای مثال، دانشگاه پلی‌تکنیک تورین آزمون TIL را برگزار می‌کند. دانشگاه دولتی پلی تکنیک تورین یکی از دانشگاه‌های برتر ایتالیاست که سال ۱۸۵۹ در شهر تورین، واقع در شمال‌غربی ایتالیا، تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه فنی ایتالیا به‌شمار می‌آید. براساس رده‌بندی مؤسسۀ معتبر QS در سال ۲۰۲۱، دانشگاه پلی‌تکنیک تورین جایگاه سیصدوهشتم را در بین دانشگاه‌های معتبر جهان ازآنِ خود کرده است. دانشگاه مذکور در زمینه‌های آموزش، تحقیقات، فناوری و خدمات در تمامی بخش‌های معماری و مهندسی شهرت دارد. دانشگاه پلی‌تکنیک در یکی از شهرهای پویای ایتالیا واقع شده است؛ بنابراین، افراد زیادی تمایل دارند تحصیلات دانشگاهی (مقطع کارشناسی) را در این دانشگاه آغاز کنند. به‌تازگی تاریخ برگزاری و ثبت نام آزمون TIL اعلام شده است که درادامه، توضیحات بیشتری دربارۀ این موضوع ارائه خواهیم داد.

زمان برگزاری آزمون

در خبری که دربارۀ تاریخ برگزاری و ثبت نام آزمون TIL بود؛ زمان‌های برگزاری این آزمون در طول سال بدین‌شرح است: ماه مارس دو بار (۲۴ و ۲۶مارس)، ماه آوریل سه بار (۱۴ و ۲۷ و ۲۹آوریل)، ماه می سه بار (۱۹ و ۲۵ و 27می)، ماه ژوئن یک بار (۳۰ژوئن)، ماه جولای چهار بار (۱۳، ۱۵، ۲۱ و ۲۳جولای) و ماه‌های آگوست و سپتامبر هرکدام یک بار (۳۱ آگوست و ۱سپتامبر).

زمان ثبت‌نام در آزمون

زمان شروع ثبت‌نام آزمون TIL ماه‌های مارس و آوریل و می، ۲۶ژانویه بوده و دانشجویان به‌ترتیب تا ۱۹مارس برای دو آزمون ماه مارس، ۹آوریل برای آزمون ۱۴آوریل، ۲۳آوریل آزمون‌های ۲۷ و ۲۹آوریل، ۱۴می برای آزمون ۱۹می و ۲۱می برای آزمون‌های ۲۵ و ۲۷می برای ثبت‌نام مهلت دارند.

مهلت ثبت‌نام آزمون TIL ماه‌های ژوئن و جولای و آگوست و سپتامبر، همگی از ۱۰می آغاز خواهد شد و به‌ترتیب تا ۲۵ژوئن (برای آزمون ماه ژوئن)، ۹جولای (برای آزمون‌های 13 و 15 جولای)، 16جولای (برای آزمون‌های 21 و 23 جولای) و ۲۷آگوست (برای آزمون‌های آگوست و سپتامبر) ادامه خواهد یافت.