دانشگاه براک کانادا (Brock University) برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ بورسیۀ هزاردلاری در قالب برنامۀ آموزشی (Curriculum awards) در نظر گرفته است. بورسیۀ هزاردلاری دانشگاه براک کانادا به دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی همۀ رشته‌ها اعطا می‌شود. علاقه‌مندان به دریافت این بورسیه برای مقطع کارشناسی یکی از رشته‌های دانشگاه براک باید درخواست دهند و در سه دوره از دوره‌های AP نمرۀ چهار کسب کنند و معدل سال آخر دورۀA-level  آنان سی باشد.

متقاضیان تا اواسط اوت‌۲۰۲۱ (اواخر مرداد۱۴۰۰) فرصت دارند برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه براک اقدام کنند و به‌طور خودکار برای دریافت این بورسیه نامزد شوند. مدارک موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه براک عبارت‌اند از: ۱. مدرک معتبر از دورۀ دوازده‌سالۀ دبیرستان؛ ۲. ارائۀ مدرک زبان معتبر (نمرۀ ۱۰۰ برای آزمون تافل و نمرۀ ۷ برای آزمون آیلتس). گفتنی است این بورسیه فقط برای سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه براک به دانشجویان واجدشرایط اعطا می‌شود.

دانشگاه براک یکی از دانشگاه‌های پژوهش‌محور و دولتی کاناداست که در شهر سنت‌کاترینز استان قرار دارد. طبق تازه‌ترین رده‌بندی وبگاه وبومتریک، دانشگاه مذکور در رتبۀ بیست‌ونهم دانشگاه‌های برتر کانادا و هفتصدوشصت‌وششم دانشگاه‌های مطرح جهان جای گرفته است. درحال‌حاضر، تقریباً ۱۵هزار نفر دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱،۵۰۰ نفر دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تمام‌وقت مشغول تحصیل‌اند. هرساله دانشگاه براک برحسب شایستگی‌های دانشجویان بین‌المللی، بورسیه‌های متنوعی در مقاطع مختلف تحصیلی در نظر می‌گیرد. فهرست کامل بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه براک برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ را از این لینک می‌توانید مشاهده کنید.

منبع: