بورسیه‌های ورودی دانشگاه هنر امیلی کار برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ اعلام شد. دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (Emily Carr University) بورسیه‌های ورودی را براساس شایستگی علمی و هنری به دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی اعطا می‌کند. علاقه‌مندان در هر دورۀ کارشناسی این دانشگاه می‌توانند تحصیل کنند و از بورسیه های ورودی بهره‌مند شوند‌. ارزش بورسیۀ ورودی دانشگاه هنر امیلی کار در مقطع کارشناسی بین دو تا پنج‌هزار دلار کاناداست و متقاضیان تا ۱۵اکتبر۲۰۲۱ (۲۳مهر۱۴۰۰) برای ثبت‌نام در مقطع یادشدۀ این دانشگاه فرصت دارند.

علاقه‌مندان برای استفاده از بورسیۀ ورودی ابتدا باید ثبت‌نام کنند و پذیرش شوند و درادامه، مدرک معتبر زبان (حداقل نمرۀ ۵ برای آزمون آیلتس یا ۸۴ برای آزمون تافل) ارائه دهند. دیگر مدارک لازم برای ثبت‌نام عبارت‌اند از: ۱. دیپلم معتبر دوازده‌سالۀ دبیرستان که حداقل پنج درس از سال آخر دبیرستان را با نمرۀ C گذرانده باشند؛ ۲. ریزنمره‌های مدرک دیپلم؛ ۳. ارائۀ چند نمونه کار.

مؤسسۀ دانشگاهی هنر و طراحی امیلی کار سال ۱۹۲۵ در ونکوور کانادا تأسیس شد و یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا در زمینۀ آموزش و پژوهش هنر و طراحی به‌شمار می‌رود. در مقطع کارشناسی، این مؤسسه مدرک کارشناسی هنرهای زیبا اعطا می‌کند و یکی از مؤسسه‌های معتبر برای تحصیل هنر در کانادا به‌حساب می‌آید. گرایش‌های ارائه‌شده در این دانشگاه عبارت‌اند از: نقاشی، طراحی، سرامیک، مجسمه‌سازی، نوشتن خلاقانه و انیمیشن. گفتنی است دانشگاه امیلی کار دورۀ کارشناسی طراحی را در گرایش‌های طراحی ارتباطات و طراحی صنعتی و طراحی تعاملی و دورۀ کارشناسی ارشد هنرهای کاربردی را نیز ارائه می‌دهد. گفتنی است دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، به‌راحتی در زمینه‌های هنرهای تجسمی و رسانه و طراحی می‌توانند مشغول ‌کار شوند.

منبع: