براساس تازه‌ترین خبرها، از روز جمعه ۳۱‌اردیبهشت‌۱۴۰۰ رستوران‌های شهر برلین پذیرای مشتریان شده‌اند. درحقیقت، با کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا مرحله‌به‌مرحله از محدودیت‌های کرونایی کاسته می‌شود و بهبود شرایط در برلین و اروپا حاصل خواهد شد. همین موضوع باز‌شدن رستوران‌ها در برلین و براندنبورگ را به‌دنبال داشته است؛ البته افراد همچنان فقط از فضای باز رستوران‌ها می‌توانند استفاده کنند.

برای رفتن به رستوران مشتریان نتیجۀ منفی آزمایش کرونای مربوط به ۲۴ ساعت گذشته را باید به‌همراه داشته باشند یا در محل رستوران و زیر‌نظر فرد مشخصی آزمایش کرونا دهند. گفتنی است که رعایت فاصلۀ اجتماعی نیز ضروری و سلف سرویس و پذیرایی در محیط‌های بسته همچنان ممنوع خواهد بود. دیگر نکته اینکه رستوران اطلاعات شخصی مشتریان را باید ثبت و برای مدت مشخصی ذخیره کند.

خبر خوشحال‌کنندۀ دیگر برای افراد غیراروپایی به کشورهای اتحادیۀ اروپا مربوط است که بر سر رفع کامل ممنوعیت سفرِ آن دسته از اتباع خارجی کاملاً واکسینه‌شده توافق کرده‌اند‌. از‌این‌پس اتباع کشورهایی نیز اجازۀ ورود دارند که ضریب ابتلا در آن‌ها کمتر از ۷۵ نفر در ۱۰۰هزار نفر است. شهروندان کشورهای خارج از اتحادیۀ اروپا نیز اگر کاملاً در‌برابر کرونا واکسینه شده باشند، به‌زودی دوباره به کشورهای اتحادیۀ اروپا می‌توانند سفر کنند.

در کنار مطلب بهبود شرایط در برلین و اروپا می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ شرایط برلین به صفحۀ کاهش شیوع کرونا در برلین مراجعه فرمایید.