همانطور که می‌دانید شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و قرنطینه‌های اخیر سبب بسته شدن موقتی و یا حتی دائمی بسیاری از اماکن شد. فرودگاه اورلی در پاریس نیز تحت تأثیر شیوع این ویروس از تاریخ 31 ماه مارس بسته شد. فرودگاه اورلی پاریس که به عنوان دومین فرودگاه بزرگ فرانسه بعد از فرودگاه Charles de Gaulle airport در بخش شمالی پاریس شناخته می‌شود، جمعه این هفته مجدداً آغاز به فعالیت خواهد کرد. بازگشایی این فرودگاه نیز با کاهش درصد چشم‌گیری از تعداد مسافران و پروازها همراه خواهد بود. درحقیقت یک هواپیما در تاریخ 6 صبح به سمت پورتو حرکت خواهد کرد. هچنین فرودگاه اورلی تقریباً 25 مقصد (با 70 پرواز و فرود) را پرواز خواهد کرد که این تعداد در مقایسه با 600 پرواز در روز (قبل از شیوع ویروس کرونا) بسیار کم است.

مقامات رسمی نیز انتظار دارند که در روز جمعه جمعیتی حدود 8000 نفر از طریق فرودگاه اورلی به مقصد خود بروند که البته این تعداد کم‌تر از 10% از تعداد روزانه مسافران قبل از شیوع ویروس کرونا (90000 نفر) است. همچنین در آغاز بازگشایی فرودگاه اورلی بعد از سه ماه تنها سومین پایانه این فرودگاه (از میان 4 پایانه) باز خواهد شد.

موضوع دیگر درباره بازگشایی فرودگاه اورلی بعد از سه ماه این است که افزایش ترافیک در این فرودگاه در ماه جولای تا حدود زیادی به باز شدن مرزها الجزایر، مراکش و تونس بستگی دارد.

در نهایت نیز ذکر این نکته الزامی است که فرودگاه اورلی به منظور ایجاد محیطی امن و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا 137 صفحه پلکسی‌گلس بر باجه‌ها و 150 دستگاه پخش‌کننده ضدعفونی‌کننده نصب کرده است. همچنین بیش از 7000 پوستر و استیکر با محتوای رعایت فاصله اجتماعی در این فرودگاه قابل مشاهده است. تب‌سنج‌هایی نیز به منظور سنجش درجه تب مسافران وجود دارد.

منبع: