در پی اعلامیۀ دانشگاه وسترن مبنی‌بر اجباری شدن تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان خوابگاهی در نیمسال پاییز پیشِ رو، دانشگاه ترنت کانادا نیز از اجباری شدن واکسن کرونا خبر داده است. براساس اطلاعیۀ دانشگاه ترنت کانادا تمام دانشجویانی که در پاییز سال تحصیلی جاری می‌خواهند در خوابگاه‌های این دانشگاه ساکن شوند، پیش از رسیدن به خوابگاه حداقل دُز اول واکسن COVID-19 را باید تزریق کنند. رئیس دانشگاه وسترن دراین‌باره گفت: «این قانون جدید برای کمک به ایجاد تجربه‌ای امن برای دانشجویان جدید در زمان سکونت در خوابگاه‌ها و تجربه‌ای پویا در پردیس دانشگاه برای تمام کارکنان و دانشجویان دانشگاه ترنت وضع شده است.»

براساس این اطلاعیه، به دانشجویانی که پیش از ورود به دانشگاه در سپتامبر واکسن کرونا را نتوانند تزریق کنند، کمک می‌شود چهارده روز پس از ورود به هر دو پردیس دانشگاه در پیتربرو و دورهام اولین دُز واکسن را تزریق کنند. همچنین، از دانشجویان دریافت‌کنندۀ اولین دُز واکسن درخواست می‌شود برای تزریق دُز دوم واکسن طبق برنامۀ مشخص‌شده متعهد شوند؛ البته اجرای این تعهد به موجودبودن واکسن در زمان مشخص‌شده بستگی خواهد داشت. در مواردی که دانشجویان به دلایل پزشکی یا دلایل دیگر به سکونت در خوابگاه نیاز داشته باشند، معافیت از این قانون مجاز خواهد بود.

ناگفته نماند تمامی برنامه‌های دانشگاه ترنت برای سال تحصیلی جاری درنهایت به دستورالعمل‌ها و الزام‌های تعیین‌شده در دپارتمان بهداشت عمومی و استانی وابسته خواهد بود. دانشگاه ترنت متعهد شده است برای بازگشت به آموزش حضوری در سپتامبر، تمامی قانون‌ها و دستورالعمل‌ها را رعایت کند و در طول پاندمی ویروس کرونا، گزینه‌های دوره‌های آنلاینش را گسترش و دوره‌های منعطف بیشتری به دانشجویان ارائه دهد.منابع: