۸ژوئن۲۰۲۱، دانشگاه تورنتو اعلام کرد دانشجویان ساکن خوابگاه‌های این دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ باید واکسینه شده باشند. خبر اجباری شدن واکسن کرونا در دانشگاه تورنتو در پی اعلام اجباری شدن تزریق واکسن در دانشگاه‌های وسترن و ترنت کانادا اعلام شده است. در اطلاعیۀ دانشگاه تورنتو آمده است: «مسئولان بهداشت عمومی در تورنتو و منطقۀ پیل از این اقدام حمایت کرده‌اند و این قانون در تمام سه پردیس دانشگاه در پاییز پیش‌رو اجرا خواهد شد. ساکنان خوابگاهی مشغول تحصیل در کالج‌های وابستۀ دانشگاه تورنتو نیز مشمول این قانون می‌شوند.»

براساس این اطلاعیه، انتظار می‌رود دانشجویان دانشگاه تورنتو حداقل چهارده روز پیش از رسیدن به پردیس‌ها اولین دُز واکسن COVID-19 را تزریق کرده باشند. اگر دانشجویان پیش از ورود به پردیس اولین دُز واکسن را نتوانند تزریق کنند، به آن‌ها دو هفته پس از نقل‌مکان فرصت داده می‌شود که نوبت تزریق واکسن خود را دریافت کنند و دانشگاه درصورت لزوم به دانشجویان برای دسترسی به واکسن کمک خواهد کرد. همچنین، از دانشجویان درخواست می‌شود تمام ایمیل‌ها و رسیدها و مدارک ثبت واکسیناسیون را همراه خود داشته باشند تا وضعیت تزریق واکسن خود را بتوانند احراز کنند.

سندی ولش، نایب‌رئیس دانشگاه تورنتو، در این نشست خبری گفته است: «مهم است دانشجویان بتوانند در امنیت باهم ارتباط برقرار و در دوره‌های عملی و رودررو شرکت کنند.» درحال‌حاضر، اثبات تزریق واکسن کرونا در تمام دانشگاه‌های کانادا اجباری نیست. بعضی از دانشگاه‌ها هنوز دربارۀ این موضوع تصمیم قطعی نگرفته‌اند؛ اما دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا و دانشگاه مک‌گیل اعلام کرده‌اند که به اثبات تزریق واکسن برای شروع آموزش حضوری در پاییز نیازی ندارند.منبع: