در پی تصمیم‌ تعدادی از دانشگاه‌های کانادا دربارۀ اجباری‌ بودن یا نبودن تزریق واکسن COVID-19 برای دانشجویان، دانشگاه تکنولوژی انتاریو (Ontario Tech University) نیز از اجباری شدن واکسن کرونا برای دانشجویان خوابگاهی در سال تحصیلی آینده خبر داده است. دانشگاه یادشده از دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها می‌خواهد حداقل اولین دُز واکسن کرونا را تزریق و برای تزریق دُز دوم ثبت‌نام کرده باشند. این قانون در پردیس همکار این دانشگاه، یعنی کالج دورهام، نیز اجرا خواهد شد.

دانشگاه تکنولوژی انتاریو در اطلاعیه‌اش اعلام کرده است واکسن‌های تزریق‌شده باید از واکسن‌های تأییدشدۀ سازمان بهداشت جهانی باشد. واکسن‌های فعلی تأییدشدۀ سازمان بهداشت جهانی عبارت‌اند از: فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون اند جانسون، سینوفارم و سینوواک. این دانشگاه افزوده است دانشجویان اولین دُز واکسن را بهتر است حداقل چهارده روز پیش از نقل‌مکان تزریق کنند.

در این اطلاعیه آمده است: «دانشگاه تکنولوژی انتاریو از نقش مهم نرخ واکسیناسیون در کاهش انتقال ویروس در پردیس دانشگاه و ایجاد شرایط زندگی عادی و حفظ امنیت افراد آگاه است. هدف ما این است مطمئن شویم دانشجویان از تمام مزایای زندگی امن در پردیس دانشگاه در پاییز پیش رو بهره‌مند می‌شوند و واکسیناسیون اجباری برای ساکنان خوابگاه به ما در انجام این کار کمک می‌کند.»

معافیت از واکسیناسیون اجباری به‌دلایل پزشکی یا دلایل دیگر براساس قانون حقوق بشر انتاریو ممکن خواهد بود. به‌گفتۀ دانشگاه تکنولوژی انتاریو، جزئیات بیشتر و راهنماهای دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های این دانشگاه پس از دریافت تأییدیۀ سکونت در خوابگاه دراختیار آنان قرار خواهد گرفت.

تاکنون، دانشگاه‌های وسترن، ترنت، تورنتو، رایرسون، یورک و دانشگاه تکنولوژی انتاریو در کانادا تزریق واکسن کرونا را برای دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دانشجویی اجباری کرده‌اند.منبع: