اتاوا پایتخت کانادا شهری پر جنب و جوش با بیش از یک میلیون نفر شهروند است. این شهر در استان اونتاریو و هم مرز با استان کبک است؛ به همین دلیل در خیابان‌های این شهر، هم افراد انگلیسی زبان و هم فرانسوی زبان را می‌توان مشاهده کرد. اتاوا شهری است که می‌توان در آن میراث ارزشمند کانادا و جاذبه‌های ملی تأثیرگذارِ آن را کشف کرد. مانند کانال “ریدو” که در لیست میراث جهانی یونسکو هم ثبت گردیده است. این شهر مملو از موزه‌ها و گالری‌هایی در سطح جهانیست که مجموعه‌های نفیسی از کانادا و سراسر جهان را نمایش می‌دهد.

جشن‌های مختلف به اتاوا روح زندگی بخشیده است. این جشن‌ها همه ساله در ماه فوریه با جشن “وینتلود” آغاز می‌گردد. سپس با جشنواره‌ی لاله‌ها در ماه می ادامه یافته و در اول جولای با بزرگ‌ترین جشن ملی کانادا به اوج خود می‌رسد.

اتاوا به طرزی استثنایی زیباست. شهری با طبیعت بکر و متنوع که می‌توان در بیرون از خانه و حومه شهر از فضاهای باز آن لذت برد. فضای اتاوا کاملاً پذیرای بازدید کنندگانش است و می‌توان سرتاسر آن را با پای پیاده طی کرد. محله‌های قدیمی این شهر شامل بازارچه تاریخی “بایوارد” می‌باشد که در طول روز میزبان بازار روزی پر رفت و آمد و مغازه‌هایی بسیار شیک است. شب‌ها نیز رستوران‌ها، کافه‌ها و باشگاه‌های شبانه‌ی این شهر مملو از جمعیت می‌شود.

اتاوا همچنین شهری است که در آن آشپزان چندستاره بین المللی مشغول به کار هستند. بوتیک‌هایی بی‌نظیر، محله‌هایی مخصوص خرید، چهره‌های هنری و موسیقایی و در نهایت زندگی شبانه هیجان‌انگیز، ساکنان اتاوا را مجذوب این شهر زیبا کرده است.

اگر به مهاجرت تحصیلی به کانادا و زندگی در این کشور علاقمند هستید با ما همراه باشید.