آزمون (Test in Laib) یا به اختصار TIL یکی از آزمون‌های ورودی برای ثبت‌نام در رشته‌های معاری و مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین است. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های معماری و مهندسی (مهندسی خودرو، مهندسی کامپیوتر، مهندسی ارتباطات و الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی الکترونیک) را دارند، می‌بایست برای ورود به این دانشگاه در این آزمون شرکت کنند.  محتویات آزمون ممکن است برای هر داوطلب متفاوت باشد. این آزمون شامل دو بخش است که دانش پایه و همچنین آمادگی دانشجویان جهت شرکت در رشته مورد نظر را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. سوالات این آزمون به صورت رندوم توسط کامپیوتر انتخاب می‌شود. محل برگزاری این آزمون در سایت آزمایشگاه دانشگاه تورین و در ساختمان اصلی این دانشگاه است.

توجه: البته با توجه به شیوع ویروس کرونا، آزمون TIL به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. دانشجویانی که قصد شرکت در این آزمون دارند می‌بایست به سایت دانشگاه مراجعه کنند و در بخش مورد نظر جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

علاقه‌مندان به تحصیل دانشگاه پلی تکنیک تورین در رشته‌های اشاره شده در بالا، در مقطع کارشناسی، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر در (بخش منابع) با نمونه سوالات سال‌های قبل این آزمون آشنا شوند. همچنین برای شرکت در این آزمون می‌توایند با مراجعه به این لینک (http://orienta.polito.it/en/serv_orient) مراحل ثبت‌نام را انجام دهید.

منابع:

http://orienta.polito.it/en/guide_to_the_admission_test