اگر قصد تحصیل در کانادا و پیدا کردن شغل مرتبط با رشته‌تان را داشته باشید و یا بخواهید برای کار کردن به این کشور مهاجرت کنید، احتمالاً می‌خواهید بدانید که کدام شغل‌ها در کانادا درآمد زیادی دارند و از آن مهم‌تر کدام شغل‌ها مورد نیاز هستند؛ چرا که برای هیچ فردی خوشایند نیست که مدت زیادی را بدون شغل بماند و مدام به دنبال پیدا کردن یک شغل ایده‌آل با درآمد بسیار زیاد باشد. ما در این مطلب ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا که از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

پرستار رسمی

پرستار رسمی

حقوق سالانه: از ۴۱۳۹۶ تا ۱۲۸۶۵۵ دلار

گفته می‌شود که پرستاری یکی از ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا و یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ و حتی سال‌های بعد است. برای پرستار رسمی (Registered Nurse) شدن تنها به یک مدرک دانشگاهی در این رشته نیاز دارید و پس از آن به دستیار دکترها در درمان بیماران تبدیل خواهید شد. شما به‌عنوان یک پرستار می‌توانید در یک رشته تخصصی مانند تخصص روان‌پزشکی تحصیل کنید. بر اساس اطلاعات وبسایت Neuvoo دستمزد میانگین پرستاران در کانادا حدود ۷۵۶۸۰ دلار است.

پرستار تجربی مجوزدار

حقوق سالانه: از ۳۱۶۸۳ تا ۹۷۶۰۲ دلار

اشتغال به حرفه پرستاری تجربی بامجوز (Licensed Practical Nurse) در سال ۲۰۲۰ انتخاب شغلی مناسبی است. پرستاری تجربی به پرستاری رسمی شباهت زیادی دارد و تفاوت این دو حرفه در مدرک تحصیلی فرد است. شما با داشتن یک مدرک دیپلم در رشته پرستاری می‌توانید به این حرفه مشغول شوید. دستمزد میانگین پرستاران تجربی در کانادا حدود ۵۷۴۱۳ دلار است.

کار درمانگر

حقوق سالانه: از ۳۴۹۶۴ تا ۱۰۲۱۰۲ دلار

بسیاری از افراد شاغل در حرفه‌های مربوط به پزشکی و درمان روی کارهایی که مراجعان نمی‌توانند انجام دهند تمرکز می‌کنند اما افراد کار درمانگر (Occupational Therapists) روی توانایی‌های مراجعان تمرکز می‌کنند. در این شغل از فعالیت‌های روزمره برای بهبود شرایط سلامتی مراجعان استفاده می‌شود. این شغل یکی از مشاغل با بهترین دستمزد پایه و یکی از ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا است و دستمزد میانگین کار درمانگران حدود ۷۲۷۶۴ دلار در سال است.

فیزیوتراپیست

فیزیوتراپیست

حقوق سالانه: از ۳۱۹۹۷ تا ۱۰۲۱۰۲ دلار

شغل فیزیوتراپی شغلی دائماً متغیر است و روزهای شما به‌عنوان یک فیزیوتراپیست (Physiotherapist) هیچ‌وقت شبیه روز قبل نخواهد بود! فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند با ورزشکارها، افراد دارای معلولیت، کودکان، افراد مسن، زنان باردار و گروه‌های دیگر افراد کار کنند و به آن‌ها کمک کنند تا عملکرد فیزیکی بدنشان بعد از دوره جراحت یا بیماری را بازیابند. دستمزد میانگین فیزیوتراپیست‌ها در کانادا ۷۳۷۰۲ دلار در سال است.

درمانگر تنفسی

حقوق سالانه: از ۳۲۶۲۷ تا ۱۰۰۷۱۸ دلار

طبق آمار یکی از بهترین مشاغل در کانادا درمانگری تنفسی است. درمانگران تنفسی (Respiratory Therapists) افرادی که مشکلات و بیماری‌های ریوی و آسم دارند را درمان می‌کنند. حقوق میانگین درمانگران تنفسی در کانادا حدود ۶۴۹۱۴ دلار در سال است.

ماساژ درمانگر

حقوق سالانه: از ۲۷۴۴۰ تا ۹۹۴۵۰ دلار

ماساژ درمانگرها (Massage Therapists) در یکی از حرفه‌های بسیار گسترده و متنوع با رشد بسیار سریع مشغول به کار هستند. شما به‌عنوان یک ماساژ درمانگر می‌توانید انتخاب کنید که در یک بیمارستان یا کلینیک درمانی، اسپا (Spa)، هتل لوکس، مرکز ورزشی، خانه خودتان و یا خانه مشتریان‌تان کار کنید. بر اساس آمار سایت Neuvoo دستمزد میانگین ماساژ درمانگران در کانادا حدود ۵۸۵۰۰ دلار در سال است.

متخصص شنوایی‌سنجی

متخصص شنوایی‌سنجی

حقوق سالانه: از ۵۵۴۵۶ تا ۱۰۷۷۳۸ دلار

شنوایی‌سنجی (Audiology) یکی از پردرآمدترین شغل‌های کانادا برای زنان است چرا که زنان در کانادا بیشتر از مردان وارد این رشته تحصیلی می‌شوند. نتایج آمار سرشماری کانادا نشان می‌دهد که با بالا رفتن سن جمعیت، تقاضا برای متخصصان در تشخیص و درمان ناشنوایی رو به رشد جمعیت بیشتر می‌شود. به گفته سایت Neuvoo دستمزد میانگین متخصصان شنوایی‌سنجی در کانادا حدود ۶۸۷۰۸ دلار در سال است.

کایروپراکتور

حقوق سالانه: از ۳۹۸۷۲ تا ۱۰۰۱۸۱ دلار

در این لیست کایروپراکتیک نیز یکی از ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا است. کایروپراکتورها (Chiropractors) پزشک نیستند اما به افراد دارای مشکلاتی مانند کمردرد کمک زیادی می‌کنند و حتی بعضی از بیمارستان‌ها نیز در کادر درمانی خود کایروپراکتورها را استخدام می‌کنند. دستمزد میانگین کایروپراکتورها در کانادا حدود ۷۰۲۰۰ دلار در سال است.

متخصص بینایی‌سنجی

حقوق سالانه: از ۲۹۲۵۰ تا ۶۵۰۰۰ دلار

حدود ۵۵ درصد از کانادایی‌ها عینکی هستند. در زمانی که افراد وقت بیشتری را جلوی کامپیوترها می‌گذرانند و جمعیت نیز رو به پیری می‌رود، عجیب نیست که متخصصان بینایی‌سنجی (Opticians) یکی از مشاغل مورد نیاز در کانادا در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را داشته‌اند. در کانادا متخصصان بینایی‌سنجی حدود ۴۴۸۵۰ دلار در سال درآمد دارند.

روان‌شناس

حقوق سالانه: از ۵۹۸۶۰ تا ۱۳۲۵۰۰ دلار

روان‌شناس‌ها (Psychologists) لزوماً افرادی نیستند که جلوی شما می‌نشینند تا به صحبت‌هایتان در مورد مشکلاتتان گوش بدهند و بپرسند که در مورد مشکلاتتان چه حسی دارید؛ بلکه این افراد می‌توانند در زمینه‌ها مختلف، از ورزش گرفته تا اجرای قانون، فعالیت کنند. درآمد روان‌شناسی از چیزی که عموم مردم تصور می‌کنند کمتر است اما با این حال آمار نشان می‌دهد که روان‌شناسان در کانادا حدود ۹۲۳۶۷ دلار در سال درآمد دارند و این موضوع شغل روان‌شناسی را به یکی از ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا تبدیل می‌کند.منابع: