Loading...

هزینه تحصیل در کانادا

خانه / کانادا / هزینه تحصیل در کانادا

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی است که تجربیات و فرصت‌های گوناگونی را در کشوری که به وسعت زیاد، تنوع فرهنگی و طبیعت زیبا معروف است، فراهم می‌کند. اگر شما هم به تحصیل در کانادا علاقه دارید، باید اطلاعاتی درباره هزینه تحصیل در کانادا و راه‌های تأمین آن به دست آورید. در این مقاله هزینه تحصیل در کانادا را در دو بخش شهریه دانشگاه های کانادا و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بررسی می‌کنیم و در ادامه راه‌های تأمین هزینه تحصیل در کانادا را معرفی خواهیم کرد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه مطلب «هزینه تحصیل در کانادا» با مراجعه به صفحه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

شهریه دانشگاه‌ های کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا عموماً پایین‌تر از دیگر کشورهای بزرگ انگلیسی‌زبان (آمریکا، انگلیس و استرالیا) است؛ البته از اکثر کشورهای دیگر جهان بیشتر است. شهریه دانشگاه های کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد: دانشگاه محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی و بومی یا بین‌المللی بودن دانشجو. شهریه دانشگاه ها در کانادا برای دانشجویان کانادایی بسیار کمتر از دانشجویان بین‌المللی است. در ادامه به شهریه دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی می‌پردازیم.

شهریه دانشگاه‌ های کانادا در مقطع کارشناسی

متوسط شهریه دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته برای دانشجویان بومی به طور متوسط ۵/۲% کاهش و برای دانشجویان بین‌المللی به طور متوسط ۷/۶% افزایش داشته است. در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ شهریه دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی به طور متوسط تقریباً ۲۹,۷۰۰ دلار کانادا در سال است. دوره‌های هنر و علوم انسانی کم‌هزینه‌تر هستند و رشته‌های مهندسی و پزشکی هزینه بالاتری دارند (به طور متوسط حدود ۳۳ هزار دلار کانادا در سال). شهریه دوره‌های کسب و کار و مدیریت از متوسط پایین تر و حدود ۲۸,۷۰۰ دلار کانادا هستند.

شهریه دانشگاه‌ های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

متوسط شهریه دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته برای دانشجویان بومی به طور متوسط ۴/۵% کاهش و برای دانشجویان بین‌المللی به طور متوسط ۴/۴% افزایش داشته است. در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ شهریه دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به طور متوسط تقریباً ۱۷,۷۰۰ دلار کانادا در سال است. مانند سایر کشورها، در کانادا نیز دوره‌های مدیریت ارشد اجرایی (EMBA) بیشترین شهریه را دارند (به طور متوسط حدود ۶۶,۷۰۰ دلار کانادا). شهریه دوره‌های معمولی MBA در این سال تحصیلی به طور متوسط حدود ۳۸,۹۵۰ دلار کانادا است.

در جدول زیر می‌توانید متوسط شهریه دانشگاه های کانادا برای رشته‌های تحصیلی مختلف در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را مشاهده کنید:

رشته تحصیلیمتوسط شهریه سالانه مقطع کارشناسی (دلار کانادا)متوسط شهریه سالانه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری (دلار کانادا)
متوسط تمامی رشته‌ها۲۹,۷۱۴۱۷,۷۴۴
آموزش۲۰,۸۷۵۱۵,۷۶۴
هنرهای بصری و نمایشی و فناوری‌های ارتباطات۲۵,۱۲۷۱۴,۷۳۷
علوم انسانی۲۸,۶۷۶۱۳,۶۶۷
علوم اجتماعی و رفتاری و مطالعات حقوقی۲۷,۶۴۷۱۵,۰۳۲
حقوق۳۳,۱۹۲۱۷,۲۳۷
کسب و کار، مدیریت و اداره امور عمومی۲۸,۶۸۰۲۴,۶۹۳
کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (اجرایی یا عمومی)۶۶,۶۶۵
کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (عادی)۳۸,۹۵۰
علوم و فناوری‌های فیزیکی و زیستی۳۱,۵۳۶۱۵,۴۲۱
ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات۳۳,۰۱۲۱۶,۶۴۷
مهندسی۳۳,۷۰۳۱۹,۳۰۱
معماری۲۶,۴۵۷۲۳,۹۹۲
کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت۲۶,۲۰۸۱۴,۴۵۲
دندانپزشکی۵۶,۶۲۱۲۲,۴۷۲
پزشکی۳۲,۴۵۰
پرستاری۲۱,۹۲۲۱۶,۱۶۸
داروسازی۴۰,۹۶۰۱۲,۸۷۶
دامپزشکی۶۳,۳۲۳۱۰,۰۹۹
سایر رشته‌های مرتبط با سلامت، پارک‌ها، تفریح و تناسب اندام۲۴,۶۲۶۱۸,۵۵۱
خدمات فردی، حفاظتی و حمل و نقل۲۰,۳۳۲

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

یکی از شرایط دریافت ویزای دانشجویی و اجازه تحصیل در کانادا داشتن تمکن مالی است. میزان تمکن مالی لازم برای ویزای دانشجویی کانادا حداقل ۱۰ هزار دلار کانادا (۱۱ هزار دلار کانادا برای تحصیل در کبک) علاوه بر شهریه دانشگاه است. البته احتمالاً برای یک زندگی راحت، کمی بیش از این مورد نیاز است. هزینه‌های زندگی بسیار به محل زندگی بستگی دارد و شهرهای بزرگ عموماً گران‌تر هستند.
دانشگاه مونترال هزینه زندگی دانشجویی (مجموع هزینه‌های مربوط به مسکن، غذا، کتاب‌ها و دیگر منابع آموزشی، تلفن و هزینه‌های متفرقه) را حدود ۱۵۰۰۰ دلار کانادا در سال و دانشگاه بریتیش کلمبیا، واقع در شهر ونکوور (یکی از دو شهر گران کانادا برای زندگی)، هزینه‌های زندگی را حدود ۱۵۵۰۰ دلار کانادا تخمین زده‌اند. البته این اعداد برای استایل زندگی کانادایی ارائه شده‌اند و می‌توان آنها را دست بالا در نظر گرفت.
هزینه چهار نوع اصلی اسکان دانشجویی، یعنی زندگی با خانواده‌های میزبان (Host Family یا Homestay)، خوابگاه (university accommodation)، آپارتمان خصوصی (privateaccommodation) و آپارتمان خصوصی اشتراکی (Private shared accommodation) با یکدیگر بسیار متفاوتند.

هزینه آپارتمان‌های خصوصی اشتراکی همراه با هزینه قبوض حدود ۸ هزار دلار کانادا در سال است. هزینه خوابگاه‌ها اغلب کمتر است و برای یک سال در حدود ۷۵۰۰-۳۰۰۰ دلار کانادا برآورد شده است.

هزینه کتاب و وسایل آموزشی

برای برآورد هزینه موردنیاز برای زندگی و تحصیل در کانادا، باید هزینه‌های مربوط به کتاب‌های درسی و آموزشی را نیز در نظر گرفت. هر دانشجوی بین‌ا‌لمللی، به طور متوسط هزینه‌ای معادل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا در سال را صرف خرید کتاب و دیگر وسایل کمک‌درسی می‌کند. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از کتاب‌های موجود در کتابخانه دانشگاه و یا خواندن آنلاین کتاب (پی‌دی‌اف و کتاب‌های الکترونیکی) تا حد زیادی از این هزینه کاسته می‌شود.

تأمین هزینه تحصیل در کانادا

تأمین هزینه تحصیل در کانادا

راه‌های مختلفی برای تأمین هزینه تحصیل در کانادا وجود دارد. دریافت کمک هزینه مالی تحت عنوان فاند برای دستیاری آموزشی و دستیاری پژوهشی، بورسیه‌های تحصیلی و فلوشیپ‌ها، دوره‌های کارورزی با حقوق و کار دانشجویی در داخل یا بیرون از دانشگاه، مهم‌ترین راه‌های تأمین هزینه تحصیل در کانادا هستند. این درآمدها می‌توانند تمام یا بخشی از هزینه تحصیل در کانادا را پوشش دهند.

۱- دستیاری Assistantship

دستیاری تحصیلات تکمیلی Graduate Assistantship یا GA در کانادا به دو دسته دستیاری آموزشی Teaching Assistantship یا TA و دستیاری پژوهشی Research Assistantship یا RA تقسیم می‌شود. این نوع فاند یا کمک هزینه معمولاً از طریق مکاتبه با اساتید دانشگاه به دانشجویان تعلق می‌گیرد. این کمک‌های مالی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) اعطا می‌شوند.

دستیار آموزشی یا دستیار تدریس

دستیار آموزشی یا Teaching Assistant یا Teacher Assistant (TA) که گاهی به آن Education Assistant (EA) نیز گفته می‌شود، مسئولیت کمک به استاد در زمینه‌های آموزشی را دارد. مهم‌ترین وظیفه اکثر دستیاران آموزشی، کار به عنوان دستیار تدریس یا چیزی که در ایران بیشتر با نام استاد حل تمرین می‌شناسیم، است.

دستیار پژوهشی

دستیار پژوهشی یا Research Assistant (RA) مسئولیت کمک به استاد در زمینه‌های پژوهشی را دارد. این موقعیت‌ها معمولاً برای شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی که از بیرون دانشگاه تأمین مالی می‌شوند، تعریف می‌شوند.

۲- بورسیه های تحصیلی کانادا

بورسیه های تحصیلی یا scholarship که به دانشجویان بین المللی در کانادا اعطا می‌شوند یکی از شناخته‌شده‌ترین روش‌های تأمین هزینه تحصیل در کانادا هستند. شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی کانادا، از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. بنابراین باید شرایط دریافت این بورسیه ها یا جوایز دانشجویی (student awards) را در مورد هر دانشگاه بررسی کرد.

اکثر بورسیه های تحصیلی در کانادا بر پایه شایستگی (Merit-based) هستند و مبنای این شایستگی معمولاً نمرات درسی می‌باشد. مبلغ برخی از بورسیه ها بیشتر و رقابت برای دریافت آنها شدیدتر است. معمولاً فرایند درخواست برای این بورسیه ها پیچیده تر و طولانی‌تر است.

۳- فلوشیپ ها

دوره‌های فلوشیپ یا fellowship لزوماً همراه با کمک مالی نیستند اما در اکثر موارد کمک مالی را نیز شامل می‌شوند. فلوشیپ در واقع یک موقعیت مناسب برای کارهای پژوهشی در یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی است و به فرد اجازه استفاده از امکانات آزمایشگاهی و… را می‌دهد.

۴- دوره های کارورزی با حقوق در کانادا

دوره‌های کارورزی با حقوق Co-operative یا به طور خلاصه Co-op در کانادا، ترکیبی از تحصیل و کار در حوزه تخصصی رشته تحصیلی هستند. در این دوره‌های کارورزی، آنچه به صورت نظری در کلاس‌های درس می‌آموزید را در عمل به کار خواهید گرفت و مهارت‌های ارزشمندی را برای کار پس از تحصیل فرا خواهید گرفت. نکته جالب در مورد این دوره‌ها، پرداخت حقوق (دستمزد) به کارورزان است.

این دوره‌های کارورزی، تجربه و سابقه کاری بسیار مفیدی برای شما و امتیاز بزرگی در رزومه‌تان محسوب می‌شوند. همچنین این دوره‌ها فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط با افرادی است که در حوزه تخصصی شما فعالیت می‌کنند که می‌تواند در آینده به شما در پیدا کردن کار کمک کند.

۵- کار دانشجویی در کانادا

دانشجویان برای تأمین هزینه تحصیل در کانادا، می‌توانند بدون برگه اجازه کار یا Work Permit (ورک پرمیت) مشغول به کار شوند. متوسط حقوق کارهای دانشجویی نیمه‌وقت در کانادا حدود ۱۸ دلار در ساعت گزارش شده است.

کار دانشجویی در داخل دانشگاه (on campus)

طبق قانون کانادا، تمام دانشجویانی که به طور تمام وقت در کانادا تحصیل می‌کنند، می‌توانند بدون محدودیت در داخل دانشگاه کار کنند.

در داخل دانشگاه کارهای مختلفی برای دانشجویان وجود دارد: کتابخانه‌ها، دانشکده‌ها، دپارتمان‌ها و… . ممکن است بتوانید در زمینه تحصیلی خود نیز کار کنید. دانشجویانی که نیاز مالی دارند، شانس بالاتری برای کسب این موقعیت‌های کاری دارند.

کار دانشجویی در خارج از دانشگاه (off campus)

طبق قانون کانادا، تمام دانشجویانی که به طور تمام وقت در مؤسسات آموزشی مورد تأیید designated learning institution یا DLI برای دوره‌های ۶ ماه به بالا (که همراه با مدرک هستند) تحصیل می‌کنند، می‌توانند بدون نیاز به اجازه کار، در خارج از دانشگاه کار کنند.

 • در حین ترم‌های تحصیلی، دانشجویان اجازه انجام کار نیمه وقت در خارج از دانشگاه تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند.
 • در تعطیلات تابستانی، زمستانی و… دانشجویان اجازه انجام کار تمام وقت در خارج از دانشگاه را دارند.
اگر پرسشی درباره هزینه تحصیل در کانادا دارید، می‌توانید آن را به صورت کامنت مطرح کنید.
هزینه تحصیل در کانادا
(۶) رای، میانگین: ۴.۵
Share

دیدگاه‌ها(176)

 • Milad
  ۲۲/۰۲/۱۳۹۸, ۱۰:۱۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس مهندسی تکنولوژی نساجی خوندم صنعتی اصفهان ورودی سال ۸۶بودم با معدل ۱۲فارغ التحصیل شدم البته ضریب معدل ۱.۱۹ در اون ضرب میشه میخواستم بابت ارشد mba اقدام کنم و کل پولیم که دارم حدود ۳۲۰۰۰دلار امریکاست میخواستم ببینم میتونم فاند بگیرم؟!ایا این مبلغ برای اومدن به مونترال کانادا و درس خوندن کافیه؟!و ایا میتونم حین تحصیل کار کنم؟!

  • mohammad armani
   ۰۸/۰۳/۱۳۹۸, ۴:۳۴ ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   متاسفانه بخاطر معدل امکان گرفتن فاند نیست.
   برای MBA میشه اقدام کرد، به شرط آنکه آیلتس بالای ۶ داشته باشید.
   هزینه کل دوره حدوداً ۴۰۰۰۰ دلار کانادا (تقریباً معادل ۳۰۰۰۰ دلار آمریکا) است.
   امکان انجام کار حین تحصیل وجود دارد.

 • Sina
  ۱۳/۰۳/۱۳۹۸, ۷:۰۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من روانشناسی میخونم.مقطع لیسانس
  دوتا مقاله دارم و معدلم ۱۲ است.
  نمره مدرک ایلتس ام ۷ است.امکان گرفتن فاند دارم؟
  پذیرش از یک دانشگاه خوب چطور؟
  با مبلغ ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومن میتونم اقدام کنم یا نه؟

  • mohammad armani
   ۲۲/۰۳/۱۳۹۸, ۸:۳۱ ق.ظ

   سلام
   بله، می‌شود اقدام کرد.
   بخاطر معدل امکان دریافت بورسیه ندارید.
   اما با این مبلغ و حتی کمتر می‌تونید ادامه تحصیل بدید.

 • علی
  ۰۵/۰۵/۱۳۹۸, ۷:۳۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من و همسرم لیسانس کامپیوتر داریم،هر کدام ۳۷ سال سن ، دارای دو فرزند، .
  من ۱۲ سال سابقه کار دار در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر دارم.
  میخواستم بدونم
  اگه همسرم برای ادامه تحصیل وارد کانادا شود و من هم با ایشان وارد شوم، من میتوانم کار تمام وقت انجام دهم تا هزینه زندگی مان در آید؟
  ممنون از پاسخ شما

  • mohammad armani
   ۰۷/۰۵/۱۳۹۸, ۱۰:۰۴ ق.ظ

   سلام
   بله به همراه (همسر) دانشجو اجازه کار تمام وقت می‌دهند.
   موفق باشید

 • nader
  ۲۹/۰۵/۱۳۹۸, ۱۲:۲۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  قصد گرفتن ویزای تحصیلی برای پسر ۱۷ ساله ام رو دارم که ۱۱ ریاضی رو داره.
  مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی (مقطع ۱۲) در کانادا چه هستند؟
  آیا کانادا کالج های فنی هم دارد؟
  دانش آموز بعد از چه مدت و گذراندن کدام مقطع تحصیلی میتواند اقامت و مجوز کار تمام وقت بگیرد؟

  • محمد آرمانی
   ۳۰/۰۵/۱۳۹۸, ۴:۱۳ ب.ظ

   سلام
   متأسفانه مؤسسه ما برای مقطع دبیرستان اقدام ندارد و اطلاعات کافی در این مورد ندارم ولی برای پذیرش دبیرستان به مدرک زبان نیازی ندارند.
   اگر بخواهند مستقیماً برای ورود به کالج اقدام کنند، به مدرک دیپلم (۱۱ ساله یا ۱۲ ساله) نیاز دارند.

 • حسن
  ۰۱/۰۶/۱۳۹۸, ۳:۴۳ ق.ظ  پاسخ

  با ٣٣ سال سن و معدل ١۴ کارشناسى مدیریت بازرگانى از دانشگاه پیام نور و معدل ١٧.۶٠ ارشد مدیریت اجرایى از دانشگاه آزاد ؛ سه مقاله کنفرانسى داخلى و یک مقاله علمى ترویجى ، زبان هم دارم براى آیلتس میخونم ، دوره DBA دانشگاه تهران هم شرکت کرده ام ، براى گرفتن بورس دکتراى رشته خودم امیدى هست؟

  • محمد آرمانی
   ۰۲/۰۶/۱۳۹۸, ۱۰:۱۶ ق.ظ

   با توجه به شرایط شما، احتمال اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی کانادا در مقطع دکتری پایین است اما می‌توانید برای تحصیل در اروپا اقدام کنید.

 • Parham
  ۱۱/۰۶/۱۳۹۸, ۹:۰۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام من دانشجوی کارشناسی زبان هستم با معدل ۱۸ و مدرک ایلتس ۷. آیا برای ارشد امکان گرفتن پذیرش توی رشته های روانشاسی و مشاوره به همراه فاند هستش؟

  • محمد آرمانی
   ۱۲/۰۶/۱۳۹۸, ۱۰:۱۴ ق.ظ

   سلام
   خیر، برای رشته های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و دوره‌هایی مانند MBA امکان گرفتن پذیرش دارید.

  • Erfan
   ۰۸/۱۱/۱۳۹۸, ۸:۲۶ ب.ظ

   سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق با معدل ۱۷هستم. میخواستم بدونم با معدل ۱۷ و داشتن آیلتس ۶.۵برای بورسیه اقدام کرد و اینکه بورسیه چقدر از هزینه تحصیل رو پوشش میده؟

   • محمد آرمانی
    ۱۲/۱۱/۱۳۹۸, ۱:۲۰ ب.ظ

    سلام
    شما شرایط خوبی دارید اما به‌طور کلی دریافت بورسیه از ترم نخست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بسیار سخت است. معمولاً دانشجویان این مقطع در زمان تحصیل برای دریافت بورسیه اقدام می‌کنند. بورسیه‌ها نیز انواع مختلفی دارند و ممکن است تمام هزینه‌های تحصیل (شهریه دانشگاه و هزینه زندگی) را پوشش دهند.

 • دلشیفته
  ۲۱/۰۶/۱۳۹۸, ۱۲:۰۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام. ببخشین مبلغ TA برای دستیاری استاد در دانشگاه تورنتو رو برای رشته های مهندسی میدونین. برای دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا به تفکیک چقدر هستش؟

  • محمد آرمانی
   ۲۳/۰۶/۱۳۹۸, ۱۱:۱۹ ق.ظ

   سلام
   مبلغ پرداختی مشخص و ثابت نیست.

 • محمد علی
  ۳۰/۰۶/۱۳۹۸, ۱۲:۰۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی نفت با معدل ۱۵ از دانشگاه صنعت نفت، با دوسال سابقه کار صنعتی مرتبط، با آیلتس ۷، شرایط گرفتن فاند برای مقطع ارشد وجود داره؟
  اگر هست مبلغش چقدر هست
  ممنون

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۰۸/۱۳۹۸, ۴:۵۲ ب.ظ

   سلام
   فاند پروسه قطعی نیست باید ارتباط گیری با اساتید انجام بشود

  • Eli
   ۲۹/۱۰/۱۳۹۸, ۱۱:۵۰ ب.ظ

   سلام ببخشید هزینه دانشگاه برای رشته ی پزشکی چقدر هست؟

   • محمد آرمانی
    ۰۱/۱۱/۱۳۹۸, ۱۱:۴۴ ق.ظ

    سلام
    طبق جدول، متوسط شهریه دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ سالانه ۳۲,۴۵۰ دلار کانادا گزارش شده است.

 • نيلوفر مهدوي
  ۱۹/۰۷/۱۳۹۸, ۷:۰۴ ق.ظ  پاسخ

  سلام من ۱۸ سالم دیپلم تجربی معدل ۱۸/۵ ایلتس ۶ با توان مالی ده هزار دلار در سال (از طرف خانواده ) را دارم میتوانم با کار کردن در کانادا بقیه هزینه های دانشگاه پزشکی را حل کنم یا نه ؟

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۰۸/۱۳۹۸, ۵:۱۸ ب.ظ

   سلام
   متوسط شهریه دانشگاه‌های کانادا در رشته پزشکی حدوداً ۳۳ هزار دلار در سال است و درآمد کارهای نیمه‌وقت (۲۰ ساعت در هفته) دانشجویی حدوداً ۱۰۰۰ دلار در ماه است.

 • علی
  ۲۲/۰۷/۱۳۹۸, ۶:۳۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام .من ۳۸ سال سن دارم مدرک مهندسی الکترونیک دارم و تازه ارشد نرم افزار کامپیوتر گرفتم با معدل ۱۶.۵۰.سابقه کار هم دارم.برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد نرم افزار میتونم شرکت کنم؟ یا باید ارشد الکترونیک بخونم حتما.برای دکترا چطور. کلا آیا فاند میتونم بگیرم؟پیشنهاد تحصیلی برای من چیست و در چه رشته ای میتونم؟

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۰۸/۱۳۹۸, ۵:۲۳ ب.ظ

   سلام
   با توجه به شرایط سنی شما در صورت دریافت پذیرش برای مقطع ارشد، ریسک ویزای شما بالا خواهد بود. بنابراین پیشنهاد ما اقدام برای مقطع دکتری است که البته شرایط دریافت فاند از دانشگاه‌های کانادا ساده نیست. می‌توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 • لیلا کریمی
  ۰۷/۰۸/۱۳۹۸, ۹:۳۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام کترشناسی و ارشدم رو در دانشگاه دولتی درس خوندم و ۳۱ سالمه.معدل ارشدم ۱۸ و ۶۲ هست
  برای مقطع دکترا دانشگاه تورنتو و فاند احتمال پذیرش دارم؟

  • محمد آرمانی
   ۰۸/۰۸/۱۳۹۸, ۱۰:۲۴ ق.ظ

   سلام
   معدلتون خوبه اما باید شرایط و رزومه‌تون به‌طور کامل بررسی و ارزیابی شود.
   می‌تونید برای مشاوره رایگان و بررسی شرایط، تماس بگیرید یا فرم ارزیابی رو تکمیل کنید.

 • حمیدرضا
  ۰۹/۰۸/۱۳۹۸, ۹:۱۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  بنده ارشد علوم اجتماعی_جمعیت‌شناسی از دانشگاه تهران دارم با معدل ۱۷/۷۳
  مقطع کارشناسی هم دانشگاه آزاد با معدل ۱۹/۴۲ تموم کردم. در حال حاضر هم دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم.
  برای خوندن دکتری می‌تونم از کمک هزینه‌ی تحصیلی برخوردار بشم؟ به چه شکل و چه میزان؟
  سپاس

  • محمد آرمانی
   ۱۱/۰۸/۱۳۹۸, ۱۲:۲۷ ب.ظ

   سلام
   باید شرایط و رزومه‌تون بررسی بشه
   بورسیه‌های فول فاند در کانادا کل شهریه دانشگاه را پوشش داده و مبلغی (معمولاً ماهانه ۱۳۰۰-۱۲۰۰ دلار کانادا) را نیز برای تأمین هزینه زندگی در اختیار دانشجو قرار می‌دهند.
   می‌تونید برای مشاوره رایگان فرم درخواست مشاوره را پر کنید یا با ما تماس بگیرید:
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • مریم محمدی
  ۱۴/۰۸/۱۳۹۸, ۱۰:۰۷ ب.ظ  پاسخ

  باسلام..من ۲۴ سالم هست…لیسانس روانشناسی دانشگاه ازاد تهران جنوب و مدرک مربی مهد از جهاد دانشگاهی دارم و قصد دارم به عنوان پرستار خانگی شبانه روزی کودک در کانادا اقدام کنم..ایا امکانش هست؟ اگر هست به چه روشی؟ و ایا با این روش میشود اقامت داعم را دریافت کرد؟ درحال گرفتن ایتلس هم هستم…واینکه میزان حقوق دریافتی ان چقدر هستش…ممنون که توضیح میدین…

  • آیدین جاهد
   ۱۶/۰۸/۱۳۹۸, ۱۱:۰۴ ق.ظ

   با سلام
   موسسه سیم آخر در زمینه اقامت تحصیلی در کانادا و پذیرش از کالج ها و دانشگاه های معتبر کانادا فعالیت دارد. در خصوص مورد درخواستی شما در زمینه تحصیل در کانادا میتوانیم براتون اقدام داشته باشیم. ویزای کار کانادا شرایط خاص به خود را دارد و ما در زمینه کار در کانادا فعالیتی نداریم. شما پس از فارغ التحصیلی از کالج یا دانشگاهی که براتون پذیرش میگیریم، میتوانید برای اخذ مجوز کار در کانادا اقدام داشته باشید یا از طریق برنامه های مهاجرتی برای اقامت دائم اقدام داشته باشید. برای اطلاعات تحصیلی با موسسه تماس داشته باشید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.
   ۰۲۱۴۱۴۰۵
   مشاوره رایگان

  • احمد
   ۲۸/۰۸/۱۳۹۹, ۱۲:۲۳ ق.ظ

   سلام
   معدل ارشد نفت ۱۸ و نیم از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
   دارای مقاله ی isi
   زبان ۷ و نیم آیلتس
   آیا میتوانم در کانادا فاند بگیرم
   با تشکر

   • نگین کشاورز
    ۰۱/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۵۳ ق.ظ

    سلام بله شانس دریافت فاند دارید

 • شیما قمی نژاد
  ۱۲/۰۹/۱۳۹۸, ۵:۴۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ارشد ام بی ای دارم و لیسانس کامپیوتر معدل ۱۶ و ایلتس ۶.۵ میتونم برای ارشد مجدد بورس بگیرم برای کامپیوتر یا ام بی ای. ممنون از وقتی که میزارید

  • محمد آرمانی
   ۱۳/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۴۵ ق.ظ

   سلام
   دریافت پذیرش امکانپذیر است اما برای دریافت بورسیه احتمالاً باید اونجا اقدام کنید.
   با توجه به سنتون پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه ریسک ویزاتون کمتر باشه برای MBA اقدام کنید.
   می‌تونید برای مشاوره تخصصی رایگان تماس بگیرید:
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • شیما قمی نژاد
  ۱۲/۰۹/۱۳۹۸, ۵:۴۴ ب.ظ  پاسخ

  ارشدم از دانشگاه پیام نور و لیسانس از آزاد تهران مرکز و ۳۵ سالم هست

 • معصومی
  ۱۷/۰۹/۱۳۹۸, ۷:۴۳ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من ۲۷ ساله هستم فوق لسانس مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت با معدل نزدیک ۱۸ دارم، یک مقاله هم under review در حوزه پردازش تصویر دارم، میخواستم بدونم چقدر شانس پذیرش دکتری با دریافت فول فاند برای ادامه تحصیل در رشته خودم رو دارم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۹/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۰۶ ق.ظ

   سلام ممنون
   برای پذیرش دکتری و گرفتن فاند باید با اساتید مکاتبه شود داشتن GRE و مقالات ISI به شما برای دریافت فاند کمک خواهد کرد.

 • نیما تاجیکی
  ۱۸/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۱۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام ۲۰ سالمه پیش دانشگاهی دارم و دارم دوره آیلتس میگذرانم، برای دوره کالج رشته برنامه نویسی کامپیوتر یا اندروید می‌خوام اقدام کنم ولی پولم زیاد نیست حدود ۲۰هزار دلار کانادا دارم،راه خاتون چیه

  • محمد آرمانی
   ۱۹/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۱۱ ق.ظ

   سلام
   هزینه تحصیل در کالج و زندگی در کانادا هرکدام حدود ۱۵۰۰۰ دلار در سال است.
   البته در کانادا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارید و در صورت انجام کار، می‌توانید بخش قابل توجهی از هزینه‌های خود را تأمین کنید.

 • شایلی وثوق
  ۱۸/۰۹/۱۳۹۸, ۱۱:۴۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی علوم اعصاب چه معدلی لازمه؟ من دانشگاه نرفتم و دیپلم تجربی گرفتم معدلم ۱۲ بوده آیا راهی برای گرفتن پذیرش هست؟

  • محمد آرمانی
   ۱۹/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۵۰ ق.ظ

   سلام
   متاسفانه معدلتون پایین است و برای کانادا امکان پذیرش ندارید.
   اما برای کشور ایتالیا شانس دارید. در صورت تمایل برای مشاوره رایگان و بررسی دقیق شرایطتون با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

 • اکبر
  ۲۳/۰۹/۱۳۹۸, ۳:۳۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشکاه دولتی با معدل پانزده دارم وسنم ۲۷سال میباشد از نظر هزینه تحصیلی مشکلی ندارم ولی میخوام با دیپلم وارد کالج بشم تا طی دوسال جذب بازار کار بشم وبتونم اقامت بگیرم ضمنا معدل دیپلمم ۱۳ میباشد لطف راهنمایی بفرمایی با تشکر از شکیبایی شما

  • محمد آرمانی
   ۲۳/۰۹/۱۳۹۸, ۴:۵۷ ب.ظ

   سلام
   امکان اقدام براتون هست.
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • اکبر
  ۲۳/۰۹/۱۳۹۸, ۴:۲۴ ب.ظ  پاسخ

  جناب ارمانی من فرموش کردم بگو نمره ایلتس ششونیم هم دارم

 • آرین جوشقانی
  ۲۷/۰۹/۱۳۹۸, ۱۲:۴۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام بنده لیسانس حقوق دارم میتونم برای ادامه تحصیل اقدام کنم یا باید دوباره از لیسانس شروع کنم و اینکه اگه باید از لیسانس شروع کنم چندساله لیسانس تو کانادا تموم میشه و اینکه ایا بعد درس میشه برای اقامت اقدام کرد؟؟؟

  • محمد آرمانی
   ۲۷/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۳۴ ق.ظ

   سلام
   بله امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارید. بعد از تحصیل نیز شرایط مناسبی برای دریافت اقامت کانادا وجود دارد.
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • فاطمه
  ۲۸/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۰۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلمم ۱۷/۵هستش و دانشگاه نرفتم من الان ۳۰۰ میلیون دارم میتونم با همین شرایط در کانادا تحصیل کنم؟

  • محمد آرمانی
   ۳۰/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۵۶ ق.ظ

   سلام
   تنها با ۳۰۰ میلیون نمیتونید از پس کل هزینه های تحصیل (شهریه و هزینه زندگی) برآیید. اگر بتوانید حین تحصیل کار کنید امکانش هست.

 • فاطمه صمدیان
  ۱۰/۱۰/۱۳۹۸, ۱۲:۳۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام من دانشجوی رشته شیمی کاربردی دانشگاه تهران مرکزم ایا میشود ادامه رشته خودم را در کانادا بدهم لطفا هزینه تحصیل و سایر موارد را بگید

  • محمد آرمانی
   ۱۰/۱۰/۱۳۹۸, ۴:۴۴ ب.ظ

   سلام
   بله از نظر دانشگاه محل تحصیل مشکلی برای ادامه تحصیل در کانادا ندارید.
   همانطور که در مقاله مشاهده کردید متوسط شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۸۰۰۰ دلار و هزینه زندگی نیز حدود ۱۵۰۰۰ دلار در سال است.
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • KASRA
  ۱۰/۱۰/۱۳۹۸, ۱۱:۵۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ۲۸ سال سن دارم
  ایتس ۷
  ۲ مقاله ISI
  B2 فرانسه
  کارشناسی و ارشد با معدل ۱۷ و ۱۷.۵ از دانشگاه صنعتی اصفهان
  به طور کلی فرمودید هزینه های زندگی+تحصیل سالی حدودا ۳۴ هزار دلار کانادا هستش برای رشته های مهندسی
  ایا با شرایط من امکان بورسیه هستش
  و دوره دکتری دوره ۴ تا ۵ ساله هستش ایا ممکنه در شهر های کوچک تر ( غیر تورنتو و ونکوور) با کار پاره وقت هزینه هارا جبران کرد؟

  • محمد آرمانی
   ۱۱/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۱۳ ق.ظ

   سلام
   بله شانس دریافت فاند دارید.
   به‌طور کلی درآمد کار نیمه‌وقت هزینه زندگی دانشجویی را تأمین می‌کند اما صرفاً با کار پاره‌وقت نمی‌توانید از تمام هزینه‌های زندگی و تحصیل برآیید.

 • NAHID
  ۱۵/۱۰/۱۳۹۸, ۹:۵۹ ق.ظ  پاسخ

  سلام،من لیسانس گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی دارم ،معدلم ۱۸ هستش.دارم زبان میخونم که آیلتس بگیرم.میخواستم بدونم امکان گرفتن فاند برای رشته های هنر هست؟اگه باشه شرایطش چه جوریه و سالی چه مقدار است؟اگر گپ تحصیلی بیشتر از ۵ سال باشه میتونم با زبان و سابق کار پرش کنم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۵/۱۰/۱۳۹۸, ۳:۰۸ ب.ظ

   سلام
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • الهام
  ۲۰/۱۰/۱۳۹۸, ۱۱:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ٣٩سالمه لیسانس مدیریت آموزشی با سابقه کار غیر مرتبط و ٩سال سابقه کار با بیمه در زمینه حسابداری با یه دختر ١٠ساله چطور میتونم با کمترین هزینه وارد کانادا بشم

  • محمد آرمانی
   ۲۱/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۲۳ ق.ظ

   سلام
   شما می تونید برای تحصیل در رشته MBA اقدام کنید.

 • گل آرا یاوری
  ۲۳/۱۰/۱۳۹۸, ۹:۲۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ۲۸ سال دارم
  کارشناسی ارشد معماری با معدل ۱۷.۸۴
  ۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته همراه با بیمه
  می خواستم بپرسم که می تونم برای دوره های ۱ ساله یا ۲ ساله EMBA ( مدیریت اجرایی) در کالج های تورنتو اقدام کنم ؟ به من بورسیه تحصیلی تعلق می گیره یا نه ؟ هزینه سالیانه برای تحصیل این دوره در کالج چقدر است ؟

  • محمد آرمانی
   ۲۴/۱۰/۱۳۹۸, ۱۱:۳۲ ق.ظ

   سلام
   دوره های کالج شانس ویزای کمی دارن ولی میتونید برای MBA در دانشگاه اقدام کنید.

 • الهه قدسی
  ۲۳/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۰۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام.بنده ۳۱ سالمه و کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی با معدل ۱۷/۷۹ از علمی کاربردی واحد دانشکده خبر را دارم.و خرداد ۹۷ فارغ التحصیل شدم.آیا امکان دریافت ارشد رشته ی ام بی ای در کانادا را دارم؟و امکان دریافت ویزای برای همسر و فرزندم هست؟

  • محمد آرمانی
   ۲۴/۱۰/۱۳۹۸, ۱۱:۳۳ ق.ظ

   سلام
   بله امکان اقدام وجود داره

 • مریم رحمانی
  ۲۷/۱۰/۱۳۹۸, ۸:۰۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام. در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته مدیریت هستم ترم سوم. در مورد کالجهای انگلیسی زبان مونترال جستجو کردم که ۳ سال است. آیا در صورت گرفتن پذیرش شانس گرفتن ویزا تحصیلی هم دارم؟

  • محمد آرمانی
   ۲۸/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۰۳ ق.ظ

   سلام
   شانس ویزا هست اما به‌طور کلی ریسک ویزا برای دوره‌های کالج در کانادا بالاست.
   در صورت تمایل با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران اطلاعات شما را دقیق‌تر بررسی و راهنمایی‌تان کنند.

 • مردانی
  ۲۸/۱۰/۱۳۹۸, ۸:۱۶ ب.ظ  پاسخ

  من ۳۳ سالم هست و الان دانشجوی دکتری هستم. معدل ارشد من ۱۵ هست و معدل لیسانسم ۱۳. حدودا ۸ سال سابقه کار با چندتا شرکت در زمینه رشته ام دارم سوالم اینه که می خوام از دکتری اینجا انصراف بدم و برای ادامه تحصیل برای کانادا فقط دانشگاه تورنتو اقدام کنم. امکان اخذ پذیرش در مقطع دکتری بدون فاند در دانشگاه تورنتو وجود داره؟ مقاله چاپ شده هم ندارم. ممنونم

  • محمد آرمانی
   ۲۹/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۲۷ ق.ظ

   درود
   با توجه به سوابق تحصیلی شما، امکان پذیرش در دانشگاه تورنتو وجود ندارد.

 • سععیددارونی
  ۰۱/۱۱/۱۳۹۸, ۱:۰۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  من کارشناسی حسابداری خوندم معدلمم ۱۵.۱۷ هستش
  و آیلتس ۷ دارم راهنمایی کنید

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۱۱/۱۳۹۸, ۱۱:۵۱ ق.ظ

   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • حانیه
  ۰۲/۱۱/۱۳۹۸, ۶:۳۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  میخواستم بدونم شهریه دانشگاه ها با دلار دولتی حساب میشه یا آزاد؟

  • محمد آرمانی
   ۰۵/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۲۲ ق.ظ

   سلام
   شما باید به دانشگاه دلار پرداخت کنید و در حال حاضر ارز دانشجویی داده نمی‌شود و باید به قیمت آزاد تهیه کنید.

 • اکبر
  ۰۶/۱۱/۱۳۹۸, ۱۲:۰۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  لطفا بفرمایید بجای گواهی تمکن بانک میتوان گواهی سهام صندوقهای سرمایه گزاری را به سفارت ارایه نمود
  بنده بعنوان ساپرتر فرزندم هستم
  تشکر

  • محمد آرمانی
   ۰۶/۱۱/۱۳۹۸, ۲:۵۱ ب.ظ

   سلام
   لطفاً برای بررسی شرایط و مشاوره رایگان با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

  • طاهر حسامی
   ۱۹/۰۲/۱۳۹۹, ۴:۳۵ ب.ظ

   سلام من لیسانس معماری با معدل ۱۵.۱۲ دانشگاه آزاد و ارشد معماری با معدل ۱۷.۸۱ دانشگاه آزاد دارم درحال گرفتن مدرک زبان هستم .برای پذیرش دکتری چقدر شانس دارم و آیا با دادن یه مقاله معتبر فاند هم میتونم بگیرم در ضمن سابقه هفت سال کار مرتبط دارم با سابقه بیمه متاهل هستم ۲۹ سالمه لطفا راهنمایی ام کنید
   ممنون از سایت خوبتون

   • نگین کشاورز
    ۱۹/۰۲/۱۳۹۹, ۱۰:۰۸ ب.ظ

    سلام بله امکان گرفتن پذیرش وجود داره اما در مورد فاند شرایطتون لازم هست که دقیق تر بررسی بشه لطفا با موسسه جهت مشاوره تماس بگیرید

 • الناز خانجانی
  ۰۶/۱۱/۱۳۹۸, ۱۲:۲۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام.من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم با معدل ۱۵.۸۵ در سال ۹۱
  فوق لیسانس اموزس زبان انگلیسی با معدل ۱۸ از دانشگاه آزاد در سال۹۶
  هفت سال سابقه تدریس دارم و مدیر اموزشگاه زبان خودم هستم.
  ایلتس ششو نیم دارم که یکی از زیر نمراتم ۵.۵ هست.
  ایا امکان ادامه تحصیل در ارشدmba در ونکوور یا تورنتو برام هست?

  • محمد آرمانی
   ۰۶/۱۱/۱۳۹۸, ۲:۴۰ ب.ظ

   سلام
   بله برای MBA از تمام رشته‌ها امکان گرفتن پذیرش هست.

 • ساسان
  ۱۳/۱۱/۱۳۹۸, ۲:۵۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام ۳۲ ساله ، لیسانس عمران از دانشگاه آزاد معدل ۱۴/۴۶ ، ۵ سال سابقه کار ، برای فوق کجارو پیشنهاد میدید و اقدام میکنید؟

  • محمد آرمانی
   ۱۳/۱۱/۱۳۹۸, ۵:۴۶ ب.ظ

   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • گلنوش چگنی
  ۱۴/۱۱/۱۳۹۸, ۲:۰۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من فوق روانشناسی بالینی دارم
  معدل فوقم ۱۶.۵ و معدل لیسانسم ۱۷.۵
  یک مقاله ISI و یک مقاله داخلی دارم
  یک کتاب ترجمه دارم و ۳۴ سالمه
  امکان گرفتن بورسیه دارم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۵/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۴۳ ق.ظ

   سلام
   امکانش هست
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • محمدرضا
  ۲۰/۱۱/۱۳۹۸, ۶:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  با عرض سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم برای گرفتن ویزای دانشجویی در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد آیا مدرک لیسانس رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری علمی و کاربردی رو قبول میکنند یا خیر؟ با معدل ۱۸
  در ضمن فوق دیپلم بنده نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد هست.
  با سن ۳۸ سال و به همراه همسرم قصد مهاجرت داریم. با سپاس فراوان

  • محمد آرمانی
   ۲۳/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۵۶ ق.ظ

   سلام
   با توجه به سنتون ریسک ویزا برای شما در مقطع کارشناسی ارشد بالاست. پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • Sara_R
  ۲۲/۱۱/۱۳۹۸, ۸:۱۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام من رشته طراحى پارچه و لباس دانشگاه هنر خوندم معدلم حدود١۴هست میخواستم بدونم اگر رزومه خوب و قوى اى داشته باشم دررقص ورشته خودم،در رشته رقص میتونم فاند بگیرم براى ارشد رقص و یا اگر نشه همون ارشد رشته خودم رو بخونم؟آیا با این معدل اگر رزومم قابل تایید اساتیدى که باهاشون مکاتبه میکنم باشه با آیلس ٧.۵یا ٨ شانس گرفتن فاند رو دارم؟اگر ندارم با بالا نگه داشتن معدلم شانس گرفتن فاند در اونجا رو دارم؟

  • محمد آرمانی
   ۲۳/۱۱/۱۳۹۸, ۱۰:۰۳ ق.ظ

   سلام
   دریافت فاند از ترم اول کارشناسی ارشد بسیار سخت است. با این حال پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • آرمین سلیمانی
  ۲۸/۱۱/۱۳۹۸, ۴:۵۱ ب.ظ  پاسخ

  با سلام ، من ۳۵ ساله هستم دارای مدرک کارشناس مترجمی زبان با معدل۱۵ و همچنین ۱۰ سال سابقه کار .
  امکان ویزا شدن و گرفتن اقامت بعد از گذراندن دانشگاه در مقطع فوق لیسانس چقدر هست؟

  • محمد آرمانی
   ۲۹/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۳۲ ق.ظ

   سلام
   با توجه به شرایط سنی‌تون تا حدی ریسک ویزا خواهید داشت اما پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • سعید شادپور
  ۰۳/۱۲/۱۳۹۸, ۵:۵۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام معدل ۱۴ کارشناسی پرستاری و ایلتس ۵/۵ .بهتره بیام دو سال ارشد بخونم برای گرین کارت اقدام کنم یا پزشکی بخونم ؟الان هشتاد میلیون پول دارم و کسی دارم اونجا که بهم خونه میده و توی یه کارواش بهم کار میده . میشه کمک هزینه (وام)گرفت ؟؟؟اگه اره چقد هزینه رو پوشش میده .ممنون

  • محمد آرمانی
   ۰۴/۱۲/۱۳۹۸, ۹:۴۶ ق.ظ

   سلام
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • هادی فرمانی
  ۱۲/۱۲/۱۳۹۸, ۱:۱۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  ترم اخر کارشناسی حقوق هستم. با معدل ۱۸/۵ و ایلتس ۶/۵ یا ۷ میتونم بورسیه بگیرم؟؟پذیرش از دانشگاه خوب چطور؟

  • محمد آرمانی
   ۱۳/۱۲/۱۳۹۸, ۸:۳۲ ب.ظ

   سلام
   امکان اخذ پذیرش (در برخی گرایش ها) را دارید اما برای دریافت بورسیه باید پس از شروع تحصیل در کانادا اقدام کنید.

 • Ramtin Ahmadipour
  ۱۲/۱۲/۱۳۹۸, ۱۱:۴۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام ، من سال دوم رشته مهندسی پزشکی کارشناسی دانشگاه علوم و تحقیقات تحصیل میکنم ، ضمن ilets 7.5 و معدل حدود ۱۶ تا الان امکان داره bachelor اپلای کنم طوری که واحدهایی که خوندم تطبیق بخوره ؟ تحصیل در رشته های دیگه مثل مدیریت و اقتصاد چطور ؟ ضمن تشکر فراوان

  • محمد آرمانی
   ۱۳/۱۲/۱۳۹۸, ۸:۴۸ ب.ظ

   سلام
   اگر به رشته مهندسی پزشکی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم تحصیل‌تان را در مقطع کارشناسی در ایران به اتمام برسانید و برای کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنید اما اگر قصد تغییر رشته دارید نیز امکان تحصیل در رشته‌هایی مانند commerce وجود دارد.
   برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

  • امیر
   ۰۴/۰۱/۱۳۹۹, ۳:۴۹ ق.ظ

   سلام من ۳۰ سالمه و کارشناسی حقوق با معدل ۱۶ و آیلتس ۶/۵ دارم میخواستم بدونم در مقطع ارشد حقوق امکان گرفتن پذیرش رو دارم ؟

   • رضا غضنفری
    ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۴۹ ق.ظ

    سلام
    بله امکانش وجود دارد . اما هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا بدون گرفتن بورسیه تحصیلی نسبتا زیاده با این وجو پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید و سوال خو را از مشاوره رایگان ما بپرسید

 • mahdi
  ۰۱/۰۱/۱۳۹۹, ۱:۵۳ ب.ظ  پاسخ

  من۱۵ سالمه برای تحصیل میتونم اقدام کنم

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۳۶ ق.ظ

   سلام
   با توجه به شرایط سنی شما پیشنهاد میکنم با موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما سوال کنید

 • علی محمدزاده
  ۰۱/۰۱/۱۳۹۹, ۸:۱۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  کارشناسی ارشد شیمی آلی از دانشگاه علم و صنعت تهران با معدل ۱۸ و ۳ مقاله چاپ شده ISI isjl و سن بنده ۲۷ سال است و ۶ ماه سابقه کار کنترل کیفیت دارم آیا می توانم برای مقطع دکتری در کانادا اقدام کنم؟ امکان دریافت فاند چقدر می باشد؟

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۴۰ ق.ظ

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید. البته شرایط فاند و بورسیه های تحصیلی به نوع دانشگاه و نوع بورسیه بستگی دارد.
   بورسیه تحصیلی کانادا

 • علی عزیزی
  ۰۲/۰۱/۱۳۹۹, ۵:۵۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من لیسانس برق هستم با معدل ۱۷ میخواستم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم
  میخواستم بدونم هزینه این کار تقریبا چقد هست و از کجا باید شروع کنم؟ 🤔🤔🤔🤔

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۴۶ ق.ظ

   سلام
   با توجه به شرایط شما بهتر از طریق تحصیل اقدام کنید
   مطلب زیر را مطالعه کنید و در صورت لزوم جهت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
   مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 • نفس تهرانی
  ۰۴/۰۱/۱۳۹۹, ۱۱:۲۲ ق.ظ  پاسخ

  سلام، خسته نباشید، ممنون بابت مطلب مفیدتون
  من دوازدهم انسانی ام، با معدل بالای ۱۹.۵
  برای تحصیل حقوق یا روانشناسی تو کانادا، میشه بورس تحصیلی گرفت؟؟
  زبانو تموم کردم و میتونم آیلتس نمره ۷ رو بگیرم
  راهی نیست که بشه رایگان بعد از کنکور رفت و تحصیل کرد؟ رتبه کنکور تاثیری نداره اصلا؟؟

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۵۲ ق.ظ

   سلام
   متاسفانه بیشتر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری است

 • کیمیا رییسی
  ۰۷/۰۱/۱۳۹۹, ۷:۲۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس مهندسی پزشکی با معدل ۱۴/۵ دارم و ایلتس ۸ و فرانسه هم بلدم،امکان گرفتن بورسیه از دانشگاه مونترال و دارم؟

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱:۰۰ ق.ظ

   سلام
   بیشتر بورسیه های کانادا برای مقاطع دکتری است با این وجود بهتر به دانشگاه ایمیل بزنید .
   بورسیه تحصیلی کانادا

 • عسل
  ۰۸/۰۱/۱۳۹۹, ۱:۱۹ ق.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر من لیسانس معماری با معدل ۱۷ دارم برای ایلتس ۶ خودم آماده میکنم و ۱۵۰تا۲۰۰ ملیون نقد و سند ملک دارم میتونم از دانشگاه کانادا بورس بگیرم؟
  متاهل هم هستم

 • منصوره نیک بین
  ۱۰/۰۱/۱۳۹۹, ۶:۳۶ ب.ظ  پاسخ

  با سلام من ۳۲ سالمه و مهندسی تکنولوژی آرد صنایع غذایی خوندم
  میخام بدونم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی کدوم کشور بهتره

 • علیرضا میرقاید
  ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۶:۳۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من ۳۸ سالم هست. دانشجوی دکتری آزاد کامپیوتر هوش مصنوعی هستم. معدل ارشدم ۱۵.۶۰ بوده. فقط یه مقاله الزویر دارم. میتونم تا یکی دو سال دیگه دو سه تا مقاله ژورنال ISI بدم. ولی با توجه به اینکه ۴۰ ساله میشم میتونم برای اینکه اونجا مجددا دکتری بخونم کمک هزینه یا بورسی رو دریافت کنم؟ یا بهتره الان ترک تحصیل کنم و برای تحصیل بصورت پرداخت شهریه اقدام کنم؟ بعدا در حین تحصیل میشه درخواست کمک هزینه داد؟

  • رضا غضنفری
   ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۷:۵۱ ب.ظ

   سلام
   بیشتر کمک هزینه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بومی است مگر اینکه شما برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید که نیاز به شایستگی تحصیلی، معدل بالا و مقالات معتبر است
   پیشنهاد می کنم اگر مدرک زبان دارید به دانشگاه های مختلف و اساتید ایمیل بزنید و درخواست پوزیشن کنید

 • موسی نژاد
  ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۱۲:۵۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس حقوق با معدل شانزده و ایلتس هفت ونیم دارم میتونم برای دانشگاه تورنتو اقوام کنم و بیست و دو سال سن دارم و شنیدم رشته حقوق پذیرش نمیدن امیدوارم درست نباشه

  • رضا غضنفری
   ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۷:۴۶ ب.ظ

   سلام
   کلا پذیرش در رشته حقوق از دانشگاههای کانادا دشوار است. با این بهتر با دانشگاه در این مورد مکاتبه کنید
   البته علاوه بر دانشگاه ترنتو دانشگاه های دیگری ام وجود دارد که بنظرم بهتر کمی در موردشون تحقیق کنید
   بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته حقوق

 • مژگان
  ۰۷/۰۲/۱۳۹۹, ۳:۱۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  اگر با کار پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته نمیشه هزینه زندگی و شهریه دانشگاه رو داد باید چیکار کرد پس؟؟

  • رضا غضنفری
   ۰۹/۰۲/۱۳۹۹, ۷:۳۱ ب.ظ

   سلام
   بدون شک برای تحصیل در کانادا باید بودجه خوبی در نظر داشته باشید چون هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نسبتا بالا است.
   البته کار دانشجوی می تونه کمک بزرگی برای تامین بخشی از هزینه های شما باشد

 • Ateen
  ۱۲/۰۲/۱۳۹۹, ۴:۲۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام من هنوز دیپلمم رو دریافت نکردم میخواستم بپرسم میتونم برای ادامه تحصیل در کانادا بدون گذراندن کاردانی اقدام کرد؟!

  • نگین کشاورز
   ۱۴/۰۲/۱۳۹۹, ۳:۳۸ ب.ظ

   با داشتن دیپلم ۱۲ ساله امکان اقدام هست در غیر این صورت باید یک دوره کاردانی بگذرونید

 • Sj
  ۱۸/۰۲/۱۳۹۹, ۹:۱۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ۱۹ سالمه با معدل دیپلم ۱۸.۳۶ رشته تجربی و ۶۰۰۰۰ دلار آمریکا هم می تونم هزینه کنم آیا می تونم برای رشته پزشکی برای کانادا اقدام کنم و با این مبلغ و کار نیمه وقت می شود شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی را پرداخت کرد.

  • نگین کشاورز
   ۱۹/۰۲/۱۳۹۹, ۱:۵۹ ق.ظ

   پروسه تحصیل پزشکی در کانادا طولانی هست شما ابتدا باید لیسانس یکی از علوم پایه رو بگذرونید شهریه دانشگاه ها سالانه ۱۵ هزار دلار به بالاست و مدرک آیلتس ۶.۵ الزامیست

 • نادر
  ۰۱/۰۳/۱۳۹۹, ۷:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام، میخوام دخترم رو برای تحصیل بفرستم کانادا ، ونکور، مادرش هم برای مراقبت باهاش میره، دخترم ۱۵ سالشه و درسش خوبه و زبانش هم در حد آیلتس ۵ هستش اما مادرش زبان انگلیسی در حد مقدماتی میدونه، هزینه چقدر میشه اگر بخوان مستقل باشن و اگر home stay باشن، البته در اطراف ونکور آشنایی ایرانی هم هست، میشه اونجا زندگی کنند، قوانین اجازه میده؟

  • نگین کشاورز
   ۰۳/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۱۶ ب.ظ

   سلام
   فعالیت موسسه فقط به صورت دانشجویی هست و اقدامی برای دانش آموزان نداریم

 • نرگس جهانی
  ۱۶/۰۳/۱۳۹۹, ۲:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  باسلام،من ۳۶سال دارم، لیسانس ریاضی با معدل ۱۴ و ارشد با معدل ۱۶،،زبان خوبی دارم اما آیلتس نگرفتم هنوز دارم میخونم چهار ماه زمان لازم دارم، بهترین پیشنهاد برای من چیه، پسر سه ساله دارم و همسرم هم سن خودم هست..

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۳/۱۳۹۹, ۱۱:۴۲ ق.ظ

   سلام میشه برای کالج یا رشته های مدیریتی براتون اقدام کرد اما ریسک ویزا بالاست

 • ح
  ۲۱/۰۳/۱۳۹۹, ۴:۴۳ ب.ظ  پاسخ

  سلام. من ۳۶ سال دارم، فوق دیپلم و لیسانس کامپیوتر معدل ۱۴ و ارشد MBA با معدل ۱۷.۲۵ و مدرک زبان PTE اورال ۵۸ دارم. میخواستم ببینم برای کانادا میتونم تحصیلی اقدام کنم؟ و آیا بورسیه میتونم بگیرم؟ چه رشته هایی امکانش هست که اقدام کنم و در چه مقاطعی؟

  • نگین کشاورز
   ۲۱/۰۳/۱۳۹۹, ۱۰:۱۰ ب.ظ

   سلام بله امکان اقدام هست با توجه به معدل لیسانستون احتمال داره شانستون برای فاند پایین باشه البته به بقیه فاکتورها مثل مقالات هم بستگی داره لطفا با موسسه تماس بگیرید راهنماییتون می کنند

 • حسام
  ۲۸/۰۳/۱۳۹۹, ۶:۵۹ ب.ظ  پاسخ

  فوق لیسانس سازه با معدل ١٨/٣٠ از دانگاه دولتی و لیسانس عمران با معدل ١۵ و ایلتس ۶/۵ امکان فاند برای دکتری هست؟

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۳/۱۳۹۹, ۳:۳۹ ب.ظ

   سلام معدل لیسانستون یه مقدار پایین هست اما احتمال داره بتونید فاند بگیرید بستگی به مقالات و مجموع رزومتون داره

 • امیر سپهر بازرگان
  ۲۹/۰۳/۱۳۹۹, ۶:۰۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید.ببخشید من از الان می‌خواهم کلاس‌های فرانسوی رو بخونم.من در حال حاضر کلاس ۹ را به اتمام رسونده ام . و می‌خواهم در دانشگاه کانادا(مونترال) تحصیل کنم.من می‌خواهم در رشته‌ی ریاضی فیزیک(حسابداری)شرکت کنم و هزیه‌ی ترم اول دانشگاه و ….. را پس انداز دارم.من چگونه می‌توانم در آن زمان بورسیه بگیرم؟و پیشنهاد شما در باره‌ی اهداف من چیست‌ و آیا در چه شرایطی میتوانم آنجا زود کار پیدا کنم؟

  • نگین کشاورز
   ۳۰/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۱۱ ب.ظ

   سلام در حال حاضر می تونید روی زبان انگلیسی ، فرانسوی و معدلتون تمرکز داشته باشید

 • امیر سپهر بازرگان
  ۳۰/۰۳/۱۳۹۹, ۱۱:۵۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام،خسته نباشید؛ممنون از راهنماییتون.روی زبان و معدلم حسابی کار خواهم کرد اما می‌خواهم بدانم اگر بخواهم اینجا کنکور ندهم و از ابتدا برای دانشگاه به مونترال بروم،شرایط پذیرش،هزینه‌ها و مشکلات احتمالی چیست؟

 • مصطفی
  ۰۳/۰۴/۱۳۹۹, ۶:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من ۳۳ ساله هستم مجرد، حدود ۱۰ سال سابقه کار بیمه ای دارم، ارشد MBA از دانشگاه تهران دارم معدل ۱۶، لیسانس کامپیوتر سخت افزار دانشگاه دولتی دارم معدل ۱۳، یک مقاله ISI دارم، در حال حاضر مجدد دارم لیسانس مدیریت بازار سرمایه میخونم با معدل ۱۷.۵، ۲ ترم دیگه هم مونده از تحصیلم (۲۷ واحد)، زبان هم دارم میخونم Pre Ielts هستم، با توجه به شرایط من، بهترین روش مهاجرت تحصیلی به کانادا رو چی صلاح میدونین؟

  • نگین کشاورز
   ۰۴/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۵۵ ق.ظ

   سلام می تونید برای دکتری کانادا اقدام کنید
   لطفا با موسسه تماس بگیرید راهنماییتون می کنند

 • مانی مرادی
  ۰۷/۰۴/۱۳۹۹, ۱۱:۰۳ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  بنده ۱۸ سالمه و انسانی خوندم با معدل ۱۸ مدرک ایلتس با نمره ۷ دارم ولی پولم بیشتر از ۱۵۰۰۰دلار کانادا نیست امکانش هست که 
  بقیه هزینه از طریق اشتغال کسب کنم

  • نگین کشاورز
   ۰۷/۰۴/۱۳۹۹, ۸:۳۸ ب.ظ

   سلام شما ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید که احتمالا هزینه های زندگیتون رو پوشش میده اما در نظر داشته باشید که تمکن مالی شما فاکتور مهمی در شانس ویزا محسوب میشه
   لطفا با موسسه تماس بگیرید راهنماییتون می کنند

 • علی عزیززادگان
  ۰۷/۰۴/۱۳۹۹, ۱۱:۲۷ ق.ظ  پاسخ

  دختری دارم که ترم ۴روانشناسی با معدل ۱۹.۳۰هست .برای ادامه تحصیل در کانادا در این رشته برای کارشناسی میتونه همین رشته را ادامه دهد یا باید از سال اول دانشگاه اقدام کند.پسرم سال ۱۱ دبیرستان هست و حسابداری میخونه.خانومم آرایشگری از فنی حرفه ای داره .بنظر شما اگر خانومم آنجا کار کنه و بچه ها هم پاره وقت کار کنند میتونند ازپس اجاره مسکن و شهریه دانشگاه و خورد و خوراکشون بر بیان یا نه.

  • نگین کشاورز
   ۰۷/۰۴/۱۳۹۹, ۹:۴۸ ب.ظ

   سلام برای پسرتون کارشناسی کانادا یا حتی بعد از اتمام کارشناسی برای ارشد می تونیم اقدام کنیم نیاز به مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵ دارند. شهریه دانشگاه ها ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا به صورت سالیانست و با کار پاره وقت تا حد زیادی می تونند هزینه های زندگی رو پوشش بدن اما متاسفانه در مورد همسر و فرزند کوچک ترتون اطلاعی ندارم فعالیت موسسه فقط به صورت دانشجویی می باشد

 • بیتا
  ۱۰/۰۴/۱۳۹۹, ۷:۲۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ۲۹ سالمه کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی میخوام برای مقطع دکترا روانشناسی بالینی بخونم(دو تا مقاله سابمیت کردم واسه مجلات ایران هنوز جوابش نیومده) در حال حاضر از نظر مالی پولی در اختیار ندارم آیا میتونم وارد دانشگاه بشم و اونجا کار کنم تا هزینه هام رو بدم؟؟ در کل پیشنهاد شما چیه چکار میتونم بکنم؟

  • نگین کشاورز
   ۱۱/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۲۱ ب.ظ

   سلام متاسفانه با توجه به تغییر رشتتون شانس پذیرشتون پایین هست و اگر کانادا مد نظرتون هست حداقل یک مقاله ای اس ای باید داشته باشیدبه علاوه آیلتس حداقل ۶.۵ ضمن اینکه دانشگاه های کانادا سالیانه بین ۱۰
   تا ۲۰ هزار دلار کانادا شهریه دارند. کشور اسپانیا رو پیشنهاد می کنم به این دلیل که تحصیل در مقطع دکتری تقریبا رایگان هست سخت گیری کمتری روی مقالات دارند البته همچنان تغییر رشته در شانس پذیرشتان تاثیر گذار هست

 • عسل اندلیبی
  ۱۳/۰۴/۱۳۹۹, ۳:۲۹ ق.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس شیمی محض از دانشگاه سراسری بامعدل۱۲ونیم و فوق لیسانس شیمی از دانشگاه ازاد با معدل ۱۷ونیم دارم ۳۲سالمه و سابقه تدریس دارم
  ایا امکان پذیرشم در دانشگاهای ونکوور در مقطع ارشد شیمی وجودداره؟

  • نگین کشاورز
   ۱۳/۰۴/۱۳۹۹, ۷:۲۹ ب.ظ

   سلام نه متاسفانه به دلیل پایین بودن معدل لیسانستون احتمال قبول شدن کمه

 • مازیار م
  ۲۳/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۱۱ ق.ظ  پاسخ

  با سلام من لیسانس معماری با معدل ۱۶ از دانشگاه ازاد دارم سنمم ۲۹ سالمه میخاستم بدونم برای ارشد بخوام اقدام کنم هزینه هاش چقدره و بورسیه میتونم بگیرم یا خیر و ایا کار دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته کل هزینه های تحصیل و زندگی رو پوشش میده ممنون

  • نگین کشاورز
   ۲۴/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۵۵ ب.ظ

   سلام بله شانس پذیرش دارید اما احتمال لینکه بورسیه بهتون تعلق بگیره کم هست. شهریه دانشگاه ها بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کاناداست و تا حد زیادی هزینه های زندگی رو پوشش میده

 • ش.ی
  ۳۱/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۰۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر.لیسانس حسابداری ۴سال فارغ التحصیل شدم با معدل ۱۳/۷۰ امکان گرفتن بورسیه است؟و اینکه همسرم هم مدرک بین المللی جوشکاری را دارد اگر همراهم شود با کار در آنجا میتوان هزینه تحصیل و زندگی را پرداخت کرد؟؟و اینکه برای رفت چقدری باید همراه داشته باشیم؟؟؟هزینه پذیرش چقدر میشود؟؟؟

  • نگین کشاورز
   ۳۱/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۴۹ ب.ظ

   سلام برای معدل زیر ۱۳ شانس پذیرش هم به نسبت پایین هست در نتیجه امکان گرفتن بورسیه وجود ندارد. همسرتون اجازه کار تمام وقت دارند و می تونند هزینه های زندگی رو تامین کنند
   شما باید هزینه های یکسال زندگی به علاوه شهریه رو در حساب داشته باشید که برای ۲ نفر هزنه زندگی ماهیانه حداقل ۲۰۰۰ دلار کاناداست و شهریه دانشگاه ها سالیانه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار است

 • ش.ی
  ۰۱/۰۵/۱۳۹۹, ۹:۳۸ ق.ظ  پاسخ

  اما من خوندم که برای کارشناسی ارشد معدل بالای ۱۳ و آیلتس ۶ و ۶/۵هم میشه حالا شما میفرمایید نمیشه نمیدونم چرا.برای از ایران چقدری هزینه میشه و چقدر همراه داشته باشیم؟؟

 • جلوه محسنی
  ۰۷/۰۵/۱۳۹۹, ۵:۵۱ ق.ظ  پاسخ

  سلام بنده کارشناسی ارشد حسابداری هستم با معدل ۱۶ خواستم بدونم برای ادامه تحصیل میتونم بورسیه بگیرم ؟و اینکه برای مقطع دکترا اونجا راحت کار پیدا میشه؟
  تو جدول هزینه های تحصیل رشته های مختلف حسابداری نبود!

  • نگین کشاورز
   ۰۷/۰۵/۱۳۹۹, ۱۱:۵۲ ب.ظ

   سلام با توجه به معدلتون شانستون برای دریافت بورسیه کم هست. از نظر فرصت های شغلی کانادا گزینه ای مناسبی به شمار می آید

 • سیدمتین
  ۱۰/۰۵/۱۳۹۹, ۷:۵۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام من مقطع لیسانس حسابداری با معدل ۱۷ در دانشگاه ازاد میخونم ایلتس هزینه کارشناسی ارشد حسابداری چقدر است برای بورس شدن باید معدل چقدر باشه و اینکه شغل حسابداری در کانادا چقد حقوقش. یه سوال دیگه هم دارم که بعد اتمام تحصیل میشه درخواست اقامت دائم داد؟؟؟؟؟

  • نگین کشاورز
   ۱۰/۰۵/۱۳۹۹, ۱۰:۲۳ ب.ظ

   سلام هزینه دانشگاه ها بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا به صورت سالیانه هست. در کل تعداد بورسیه های موجود در مقطع ارشد محدود هستند در نتیجه به دلیل رقابتی بالایی که وجود داره شما برای قبولی باید رزومه قوی داشته باشید طبیعیست که معدل از مهم ترین فاکتورهاست. معدل مشخصی نمیشه اعلام کرد هرچه معدل بهتری داشته باشید شانستون نسبت به رقباتون بیشتر هست

 • حمید
  ۱۹/۰۵/۱۳۹۹, ۳:۳۲ ب.ظ  پاسخ

  با سلام من رشته ام کامپیوتر و ۳۰ سال سن دارم و مقطع لیسانس را در پیام نور با معدل ۱۴ و مقطع ارشد را با معدل ۱۷.۳۰ در دانشگاه دولتی تمام کردم و آیلتس ۷.۵ دارم همچنین یک مقاله ieee در بهترین ژورنال رو دارم آیا می تونم در دانشگاه تورنتو با فاند یا بدون فاند پذیرش بگیرم
  ممنون

  • نگین کشاورز
   ۱۹/۰۵/۱۳۹۹, ۸:۵۲ ب.ظ

   سلام بله امکانش هست البته با توجه به معدل لیسانس احتمال اخذ فاند پایین هست
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 • محمدرضا
  ۲۱/۰۵/۱۳۹۹, ۷:۱۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام بنده دندانپزشکی میخونم
  میخواستم بدونم بعد از تمام دوره عمومی در اینجا
  میشه در کانادا ادامه تحصیل بدم برا تخصص؟
  و هزینه لازم چقدر هست؟
  و آیا امکان گرفتن فاند و بورسیه تحصیلی وجود داره؟

  • نگین کشاورز
   ۲۲/۰۵/۱۳۹۹, ۱۲:۰۷ ب.ظ

   سلام موسسه سیم آخر فعالیتی در زمینه تخصص ندارد

 • م.ا
  ۰۸/۰۶/۱۳۹۹, ۶:۴۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من کارشناسی آموزش زبان انگلیسی با معدل ۱۹ دارم
  آیلتسم ۷ هست
  میخواستم ببینم امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی خودم هست؟ واینکه اگر بورسیه نگیرم و بخوام با هزینه‌ی خودم برم چقدر باید خرج کنم؟

  • نگین کشاورز
   ۰۸/۰۶/۱۳۹۹, ۱۰:۳۷ ب.ظ

   سلام شانس اخذ بورسیه در مقطع ارشد کم هست
   در صورتی که فاند بهتون تعلق نگیره شما سالیانه ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا شهریه دانشگاه به علاوه ماهیانه ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار هزینه زندگی خواهید داشت که البته ۲۰ ساعت هم اجازه کار در هفته دارید و تا حد زیادی هزینه های زندگی رو پوشش میده

 • ایرج
  ۱۶/۰۶/۱۳۹۹, ۱۰:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشی
  مهندس برق هستم با معدل ۱۷.۰۶ میخام برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم، ۴۳ ساله هستم و ۳ فرزند دارم ۱۷ سال سابقه کار دارم .خانمم لیسانس امور تربیتی و دبیر آموزش وپرورش هستند به نظرتون خودم اقدام کنم یا خانمم ؟کدام بهتره؟ اصلا میشه یا نه؟ لطفا راهنمایی بفرمائید مرسی ممنون از شما

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۶/۱۳۹۹, ۱۱:۴۴ ب.ظ

   سلام با توجه به شرایط سنی پیشنهاد نمی کنم برای ویزای دانشجویی اقدام کنید اگر شرایط سنی همسرتون متفاوت هست میشه از طریق ایشون اقدام کرد
   با مدرک لیسانس معمولا تا ۳۰ سال پیشنهاد می کنیم که اقدام کنند

 • Ali
  ۲۳/۰۶/۱۳۹۹, ۱۰:۲۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام ببخشید امکان پذیرش برای من هست
  با نمره ایلتس ۸ امادمیک
  و معدل ۱۸ دیپلم
  و هجده سال سنم هست
  ممنون

  • نگین کشاورز
   ۲۳/۰۶/۱۳۹۹, ۱۲:۳۹ ب.ظ

   سلام بله شرایط خوبی برای هم پذیرش هم ویزا دارید

 • ت.ا
  ۲۶/۰۶/۱۳۹۹, ۱۲:۵۰ ق.ظ  پاسخ

  سلام کارشناسی ارشد معماری دانشگاه هنر تهران معدل ۱۷،بهمن ۹۸ فارغ التحصیل شدم، دانشجوی استعداد درخشان دوره خودم. کارشناسی دانشگاه فنی و حرفه ای شریعتی تهران مهندسی تکنولوژی معماری معدل ۱۸/۷۰، آیا امکان گرفتن فاوند یا کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکتری دارم؟ ممنونم از راهنمایی تون

  • نگین کشاورز
   ۲۶/۰۶/۱۳۹۹, ۵:۳۱ ب.ظ

   سلام بله البته مدرک زبان پورتفولیو و مقالات شما هم مهم هستند

 • دریا
  ۲۹/۰۶/۱۳۹۹, ۷:۲۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  بنده ۳۸ ساله هستم
  کارشناس ریاضی محض – محض با معدل ۱۹.۰۳
  کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی – رمز و کد معدل ۱۸.۷۵
  متاسفانه تعداد سنوات ارشد بنده ۷ ترم هست به دلیل عدم موافقت اموزش دانشگاه با مرخصی بارداری و زایمان به نظرتون سنم و این تعداد سنوات تاثیری در گرفتن فاند دارد؟

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۶/۱۳۹۹, ۱۱:۲۳ ب.ظ

   سلام برای مقطع دکتری محدودیت سنی وجود ندارد و بقیه موارد بستگی دیگر شرایط شما دارد در صورتی که مقاله و نمره زبان بالا داشته باشید شانس دریافت فاند وجود دارد

 • علی
  ۱۱/۰۷/۱۳۹۹, ۱:۱۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام، خسته نباشید،
  ممنون از شما بابا پاسخ دادن به سوالات،
  ببخشید همسر من ۳۵ ساله، لیسانس علوم کامپیتر با معدل ۱۳.۹۹ از دانشگاه پیام نور داره و علاقه زیادی هم به mba داره و دارای دو فرزند هستیم. میخواستم بدونم اگه همسرم برای mba تورنتو اقدام کنه، آیا من اجازه دارم کار تمام وقت پیدا کنم؟ در صورت بله، آیا با کار پیدا کردن من امکان تغییر ویزا وجود داره؟

  • نگین کشاورز
   ۱۲/۰۷/۱۳۹۹, ۱:۴۴ ب.ظ

   سلام شما به عنوان همراه اجازه کار تمام وقت خواهید داشت
   خیر ایشون نمی تونند ویزاشون رو تغییر بدن

 • Nazi
  ۲۴/۰۷/۱۳۹۹, ۹:۳۴ ق.ظ  پاسخ

  سلام..من ۲۲ سالمه هنوز داشتگاه نرفنم . از طریق یکی از اشناهام دعوت نامه گرفتم و قرار مهاجر بشم او کانادا تورنتو..میخاستم بپرسم اونجا میتونم مدیریت بازرگانی بخونم هزینه چقد لازم داره ک شهریه دانشگاه پرداخت کنم

  • نگین کشاورز
   ۲۴/۰۷/۱۳۹۹, ۲:۴۹ ب.ظ

   سلام شما می تونید از دانشگاه پذیرش بگیرید و با پذیرش دانشگاه درخواست ویزای دانشجویی بدید
   شهریه دانشگاه ها ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا در سال هست

 • Nazi
  ۲۵/۰۷/۱۳۹۹, ۹:۱۹ ق.ظ  پاسخ

  در حالت عادی وقتی اونجا زندگی میکنم نمیتونم برم دانشگاه ک اینجا ویزای دانشگاه بگیرم؟؟؟ هزینه شهریه ک ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در ساله؟؟ یا مثل اینجا ترمی

 • نرگس فاتحی
  ۰۳/۰۸/۱۳۹۹, ۲:۲۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام ممنون از اینکه جواب میدید
  من در حال حاضر دارم کارشناسی حقوق میخونم
  میخوام بدونم امکانش هست که با مدرک لیسانس برای پزشکی کانادا اقدام کنم ؟
  گویا که اول باید یه دوره ی ۴ ساله ی علوم پایه رو اونجا بگذرونم
  آیا میشه با وجود معدل بالای لیسانس حقوق و نمره ی بالا از ایلس
  برای لیسانس علوم پایه در کانادا بورسیه تحصیلی گرفت؟

  • نگین کشاورز
   ۰۵/۰۸/۱۳۹۹, ۱:۱۲ ب.ظ

   سلام خیر ابتدا باید پذیرش دوره لیسانس در کانادا بگیرید و در مقطع کارشناسی احتمال دریافت بورسیه خیلی خیلی کم هست

 • بهروز کردزنگنه
  ۲۸/۰۸/۱۳۹۹, ۸:۲۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی مقطع کارشناسی حسابداری مالی هستم از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب ،معدل دیپلم ۱۰ ،معدل فوق دیپلم ۱۴.۵۰ ،و همچنین ۴ سال سابقه کار مرتبط با رشتمو دارم ،خواستم بدونم میتونم کانادا تحصیل کنم برای مقطع ارشد؟؟
  و همچنین کار مرتبط با رشته خودمو انجام بدم؟؟
  و اینکه تا کارشناسیمو تمام کنم آیلتس رو میگیرم

  با تشکر و سپاس

  • نگین کشاورز
   ۰۱/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۳۹ ق.ظ

   سلام در صورتی که در مقطع کارشناسی معدلتون رو ارتقا بدید و آیلتس ۶.۵ بگیرید امکان تحصیل در کانادا خواهید داشت

 • الهام
  ۰۲/۰۹/۱۳۹۹, ۱۱:۲۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام، من ۳۵ سال سن دارم
  کارشناسی ارشد مدیریت آی تی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با معدل ۱۹.۱۳ (نوزده و ۱۳ صدم)
  ۳ مقاله کنفرانس بین المللی
  یک کتاب تالیفی چاپ شده در ایران
  کارشناسی مهندسی آی تی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۷۹( چهارده و ۷۹ صدم)
  معدل دیپلم ۱۲ ساله ایران ۱۸.۴۹ ( هجده و ۴۹ صدم)
  امکان پذیرش در مقطع دکتری در رشته مدیریت در دانشگاه تورنتو رو دارم و اینکه آیا شانس دریافت فاند رو دارم؟

  • نگین کشاورز
   ۰۶/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۲۹ ب.ظ

   سلام برای دکتری در کانادا داشتن حداقل یک مقاله ای اس ای لازم هست و داشتن مدرک زبان هم الزامیست با توجه به معدل لیسانس احتمال دریافت فاند کم هست

 • mohammad
  ۱۰/۰۹/۱۳۹۹, ۱۱:۳۰ ق.ظ  پاسخ

  سلام.
  امکان گرفتن فاند واسه phd دوم هست در کانادا.
  بنده phd دانشگاه شیراز و دارم و نتونستم post doct پیدا کنم. اکثرا تا ملیت و میبینن فکر کنم رد میکنن.

  • نگین کشاورز
   ۱۴/۰۹/۱۳۹۹, ۵:۲۹ ب.ظ

   سلام بله امکان پذیرش با فاند برای دکتری مجدد وجود دارد
   لطفا جهت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • داود دهقان
  ۱۵/۰۹/۱۳۹۹, ۵:۳۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی دارم با شرایط زیر
  معدل ارشد۱۵.۵
  معدل لیسانس۱۴.۵
  معدل دیپلم ۱۱.۸۳
  نمره آیلتس ۷
  سن ۲۷
  چند درصد احتمال فاند گرفتن برای دکتری دارم؟
  متاسفانه وضعیت مالیم خوب نیست درحال حاضر نهایتا ۲۰۰۰ دلار آمریکا دارم و باید تمام مخارجم در صورت قبولی رو هم خودم بدم چند درصد احتمال داره بتونم Ra یا Ta بگیرم؟
  مهمترین موضوع برام تامین هزینه تحصیل هستش

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۹/۱۳۹۹, ۱:۰۰ ق.ظ

   سلام متاسفانه با توجه به معدل شانس اخذ فاند کم هست البته لازم هست ریزنمرات شما یا مقالاتتون بررسی بشه

 • علیرضا نجفی
  ۱۶/۰۹/۱۳۹۹, ۱:۱۹ ق.ظ  پاسخ

  با سلام خسته نباشین خدمت شما، بنده دانشجوی ترم اول مهندسی هوافضا دانشگاه ازاد هستم با معدل دیپلم۱۸,۲۶ میخواستم بدونم این احتمال وجود داره که بتونم برای درخواست بورسیه. اقدام کنم؟!

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۵۱ ق.ظ

   سلام معمولا امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی وجود ندارد

 • علیرضا نجفی
  ۱۷/۰۹/۱۳۹۹, ۱:۳۲ ق.ظ  پاسخ

  بهترین کاری که در این شرایط می بایست انجام داد بجای دریافت بورسیه چیست؟! یعنی حتما باید از مقطع کارشناسی گذر کنیم تا بتونیم بورسیه بشیم؟!

دیدگاه خودتون رو بنویسین